mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 maja 2004, 14:52 
Cytuj  
Tak smutna refleksja mnie naszła, po wydrukowaniu kolejnych 50 stron różnych materiałów o FF XI:

Zazdroszczę Jaończykom, który mogli zacząć grać w FF XI dwa lata temu, gdy nie było jeszcze żadnych map, poradników, tabelek...
Świat gry jest tak bogaty, że poznawanie jego różnch tajemnic musiało dawać niesamowity fun. My niestety jesteśmy tego prawie całkowicie pozbawieni, z własnej woli właściwie. Expujemy w miejscach wyznaczonych w jakiejś tabeli, cofferów szukamy z wydrukowaną mapą, craftujemy wg. ścisłego schematu itp itd Jeszcze najlepiej jakby wszystko za nas robiły boty: łowiły ryby, przeszukiwały AH, campowały NMy...
Gdzieś po drodze się gubi nie tylko role-playing game, ale nawet zwykła game, zostaje sam mmo :smile:
Oczywiście można olać wszystkie "pomoce naukowe" i grać normalnie, ale po pierwsze to trochę wyważanie otwartych drzwi, a po drugie jak wszyscy grają szybko i wg. schematu to można wyjść na idiotę robiąc inaczej.
Zazdroszczę więc też tym (o ile tacy są), którzy potrafią oprzeć się pokusie "szybkiej gry" i grają po swojemu, nawet jeśli to się nie przekłada na wysoki lvl i wielką, wirtualną kasę.

W następnego mmorgpa postaram się grać bez "pomocy naukowych", może też bez polskiej gildii, choć wielu z was jest naprawdę fajnymi kumplami i chyba nie oprę się pokusie połażenia z wami po jakimś nowym, wirtualnym świecie. :smile:

(Żeby to nie zabrzmiało jak chęć rozstania z grą, to informuję, że zamierzam grać w FF XI conajmniej do wyjścia nowego dodatku.)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2004, 15:02 
Cytuj  
Popieram, no i dziwi mnie ze expuje sie w tych samych miejscach a jest to nudne, a przeciez jest tyle super fajnych miejsc, w ktorych rowniez mozna expowac :sad:


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 21 maja 2004, 16:01 
Cytuj  
Masakra by was poparł :wink:


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***

Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2004, 17:18 
Cytuj  
A mnie znowu bardziej od schematyczności w doborze miejsc do expowania dziwi fakt robienia questów z guide'ów.
Aczkolwiek jakby sie zebrało grupkę z ls'a można próbować, w niektórych miejscach expować :>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 maja 2004, 20:40 
Cytuj  
A ja mam zdanie całkiem przeciwne.
Brakuje mi 90% informacji o tym mmo. Nie wiadomo tak naprawdę nic o drop rate, o czasie spawnów, o craftingu itd. A jak juz coś wiadomo to 90% informacji to rumorsy oraz sprzeczności.

Brakuje zgrania na serwerze. Bardzo rzadko lub wcale ktoś organizuje jakieś raidy lub inne masowe imprezy.

Generalnie japsy trzymają się we własnym żółtym sosie, 90% z nich w dupie ma graczy anglojęzycznych dlatego nie rozumiem dlaczego gramy razem na jednym serwerze... :/
Druga sprawa, że oni mają za sobą minimalną 2-letnią przewagę i nie grają tak jak my 5 czy 6 miesięcy tylko 25 miesięcy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2004, 07:22 
Cytuj  
No wlasnie mark to wszystki wina tej przewagi.
Musimy poczekac jeszcze z 6 miesiecy zeby zobaczyc ang-jezyczne wypady na Dynamis itd.
Teraz za malo jest tych high lv NA zebys cos bylo.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 maja 2004, 09:18 
Cytuj  
Opiekun wydaje mi sie ze przesadzasz lekko.
Fakt jest sporo informacji, ale gro tych informacji jest niepalna lub wrecz bledna - zafalszowna celowo badz nie.
Sporo questow ma swoje opisy - quide - ale jest sporo takich ktorych nie ruszyli amarykanie a Japy nie podaja publicznie informacji o nich.
Przykladem moze byc seria questow Onion Brygade z windrust - ktos cos tam wie itd ale ja i tak musialem wybecelowac 35 k na promise badge :smile:
Kolejna sprawa - crafting - hidden receptury - alternatywne receptury - jest kupa takich zagwostek o ktorych nik nic nie wie - chociazby desyteza itemow aby odzyskac material ktorego wartosc przekracza koszt itemu.

JA juz gralem mmo w ktorym wszystko bylo wiadome, opisane i jasne - UO - i gralem w mmo gdzie od startu nic nie bylo wiadome i wogole :smile: - EVE - i teraz gram w FFXI - bardziej zakreconej gry w zyciu nie widzialem :smile:
Przyklad : Quest z wind - koles chce soczewke ktora dropuje monster na dalekiej polnocy ( xarcabard & ahiramn llens ) oraz potem cos do skalibrowania tego krysztalu - monete wybita wieki temu przez star sybil >> znajdz ta monete normalnie - bez quide - zycze szczescia i duzo radosci :smile:
Takich questow jest wiecej - nikt nic nie wie i nie chce powiedziec - ciekawe jak na to wpadli Japki :smile:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 maja 2004, 12:20 
Cytuj  
Nie miałem na myśli questów. Questy się przyjemnie robi nawet z opisem, bo mają jakąś fabułę, z reguły ciekawą. Rzeczywiście czasami info które się dostaje od startowego NPCa jest tak skromne, że bez opisu można się zarżnąć.

Miałem na myśli całą resztę. Każdy ma inną naturę i co innego lubi. Ja nie lubię działać jak robot np. w craftingu: kup to tu i scraftuj to w ten dzień itd
Mam nadzieję, że na wyższych poziomach wstępuje się na tereny nieznane :smile:, choć to nic pewnego bo anglojęzyczne strony rozwijają się wraz z nami.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 maja 2004, 12:43 
Cytuj  
Uczciwie mowiac akurat o tym co kiedy i jak to mowia NPC - jedyny problem jaki jest to notowac to wszystko.
JA osobiscie wole kozystac z spisanych przepisow przez innych - trace w ten sposob mozliwosc poznania nowych ale .... bardzo zadko craftuje w gildi
Co do reszty to tak jak mowilem - kazdy sam sobie wybiera co mu pasuje - mozna sie posilkowac opisami a mimo to miec fun z rozwiazywania lamiglowek czy z craftingu.
Btw ja bardzo zadko kozystam z quide typu >> skillup by XXXX - wole sobie przjezec przepisy i samu cos wybrac do craftowania - moze i trace na ty ale za to mam troche zajecia :smile:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 64
Dołączył(a): 8.12.2003
Offline
PostNapisane: 10 cze 2004, 10:02 
Cytuj  
Ja tak gram ludzie :smile:) od samego poczatku :smile:

masakra

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 cze 2004, 16:00 
Cytuj  
wiemy :smile:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.