mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2006, 21:39 
Cytuj  
Temat jest o naszych marzeniach, a nie o tym co zostanie urzeczywistnione.

Loth wspomniała o jobie Nekromanty. Ja posunę się dalej. Wilkołaki i Wampiry :P
Gracz mógłby zostać zarażony (powiedzmy szansa 0,1% przy każdym ciosie). W każdą noc określonych dni zmieniałby się w istotę, która go zaraziła. Dostawałby bonusy do walki itp. W zamian za to - sezon polowań na odmieńców otwarty. Aby zdjąć z siebie klątwę musiałby wykonać jakiś dosyć trudny quest. Po takowym nie mógłby ponownie stać się odmieńcem. Regeneracja HP i MP poprzez wysysanie krwi z innych graczy (jednocześnie byłaby to droga zarażania kolejnych.

;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2006, 21:42 
Cytuj  
Takie zabawki to raczej w grach, gdzie wprowadzenie open pvp byłoby możliwe/już jest zaimplementowane (UO np, L2).


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2006, 21:51 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Temat jest o naszych marzeniach, a nie o tym co zostanie urzeczywistnione.

Loth wspomniała o jobie Nekromanty. Ja posunę się dalej. Wilkołaki i Wampiry :P
Gracz mógłby zostać zarażony (powiedzmy szansa 0,1% przy każdym ciosie). W każdą noc określonych dni zmieniałby się w istotę, która go zaraziła. Dostawałby bonusy do walki itp. W zamian za to - sezon polowań na odmieńców otwarty. Aby zdjąć z siebie klątwę musiałby wykonać jakiś dosyć trudny quest. Po takowym nie mógłby ponownie stać się odmieńcem. Regeneracja HP i MP poprzez wysysanie krwi z innych graczy (jednocześnie byłaby to droga zarażania kolejnych.

;)
Mało oryginalne ;) Przecież to masz w Morrowind/Oblivion :] Pozatym mało pasuje to tego klimatu ;) No ale to Twoje marzenie ;)

Co do nowych jobów, to ja mam nadzieję, że się doczekam czegoś w stylu Vincenta (postać z FF7), który mógłby się sam zamieniać w jakieś bestie...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2006, 23:24 
Cytuj  
morrowind/oblivion to nie mmorpg ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2006, 23:39 
Cytuj  
W UO tak było. A przynajmniej w opisie jakiegoś shardu widziałem to z wampirami. Nie wiem jednak, czy to rozwiązanie z Osi, czy jakieś "prywatne".


_________________
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 00:44 
Cytuj  
Kessei i Tczewiak, przestancie do diabla porownywac FF z SWG bo to jest bez sensu i nie probujcie na sile wcielac realiow SWG w finala bo to sa rozne swiaty i rozna ekonomia

sfera marzen? zeby przerobili FF na SWG?

jak wam sie FF nie podoba taki jaki jest to do widzenia - wracajcie do waszego ukochanego SWG

Huck, Xavery - zamknijcie pls ten temat


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 00:53 
Cytuj  
Duszek - wyobraź sobie, że lubię FF. Za wadę uznaję tylko kulawą ekonomię (no i brak trybu okienkowego) :P
Czy każdy musi odbierać to jako flame? :evil:


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 00:53 
Cytuj  
Duszek napisał(a):
Kessei i Tczewiak, przestancie do diabla porownywac FF z SWG bo to jest bez sensu i nie probujcie na sile wcielac realiow SWG w finala bo to sa rozne swiaty i rozna ekonomia

sfera marzen? zeby przerobili FF na SWG?

jak wam sie FF nie podoba taki jaki jest to do widzenia - wracajcie do waszego ukochanego SWG
Czytasz co piszę, czy zawsze oceniasz ludzi z góry ?? Pomijam to, że od samego początku twierdzę, że całe ten temat nie ma sensu...

Kassei napisał(a):
Ja już się pogodziłem, że nic mi starego SWG nie zastąpi...ale jedno jest pewne wolę obecnie grać w FF niż w SWG w takiej postaci w jakiej jest obecnie... Choć czasem mnie gra wkurza okropnie to narazie dobrze się bawię :P



Duszek napisał(a):
Huck, Xavery - zamknijcie pls ten temat
Ja już wyraziłem podobną opinię...

Kassei napisał(a):
Też się podpisuję pod tym, że temat zmierza do nikąd....w tym dziale jakoś nikt nie potrafi sie wypowiadać w temacie....miało być o tym kto co chciałby zobaczyć kiedyś w grze a zrobiło się flame (...) "ja chcę zrobić SWG z FF":har:


Pozatym od kiedy to forum jest Twoim królestwem :o :o :o Nikt tu nikogo nie obraża...nie ma kłótni, najwyżej nieszkodliwe gdybanie... Czemy niby trzeba go zamknąć ?? Bo Ty tak chcesz o wielka królewno panująca na Ramuhu ?? Jak mnie nie możesz słuchać, to jest taki zbawienny plugin do phpBB, który akurat na tym forum jest zainstalowany -> "Ignoruj" Ja tego nie zrobię w stosunku do Ciebie, bo akurat potrafię uszanować to, że jesteś vetem w FF...a to, że ty niektórych ludzi potrafisz tylko opierodlić, świadczy tylko i wyłącznie o Tobie... Może Cię zawiodę ale żadnych scen robić nie będę...ba...nawet spełnię Twoją niewątpliwą "prośbę" i już się nie będe wypowiadał, skoro tak Cię to rani, że już nawet diabła wzywasz ;)

/bow <princess of ramuh> X3
/em <me> kissing feets <princess of ramuh>
/kassei out ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]


Ostatnio edytowano 30 kwi 2006, 04:34 przez Kassei, łącznie edytowano 9 razy
****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 01:03 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Za wadę uznaję tylko kulawą ekonomię (no i brak trybu okienkowego) :P

A więc S-E powinno wprowadzić giełdę, osobną walutę dla każdego królestwa, maklerów, bank światowy, rezerwy narodowe w złocie, wprowadzić możliwość zatrudnienia w urzędach państwowych, podatki od nieruchomości, dochodów, darowizn, zabitych NM-ów, wprowadzenie spółek giełdowych jak: Wielcy Popaprani Alchemicy, ograniczyć możliwość dostępu do craftów, przez co tylko niewielka grupa spoleczna będzie miała dostęp, wprowadzić szkolnictwo gdyż poziom wykształcenie społeczeństwa w danym kraju, przekłada się wprost proporcjonalnie na gospodarczą siłę kraju.
Jeśli S-E to wprowadzi to ja quittuję, lubię zabawy w ekonomię, ale bez przesady, jeśli żadna gra tego nie ma, to żadna gra nie ma dobrej ekonomi, bo nie jest ona bazowana na tej realnej :) A tak poza tym to Balcerowisz musi zostać :D
To chyba tyle w kwestii ekonomi gier :D


_________________
Obrazek

**

Posty: 435
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 02:25 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Duszek - wyobraź sobie, że lubię FF. Za wadę uznaję tylko kulawą ekonomię (no i brak trybu okienkowego) :P
Czy każdy musi odbierać to jako flame? :evil:


Rok czasu gralem w FFXI i jakos nigdy nie zauwazylem zeby ekonomia w tej grze specjalnie kulala. Wrecz przeciwnie - sam bylem zdumiony jak swietnie rozwija sie handel i posiadajac dowolny poziom doswiadczenia mozna zarabiac calkiem przyzwoita kase na mnostwo sposobow. Trzeba tylko wiedziec co i kiedy farmowac/craftowac/kupowac/sprzedawac. Jedyna rzecza psujaca nieco ekonomie w grze byl (i pewnie jest) RMT.
Ale kulawa ekonomia? Na pewno nie tutaj.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 04:19 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ale tam możesz iść w sprzęcie craftowanym. Po za tym - jak już wspomniałem istnieć musiałby item, "chroniący" sprzęt.
Wszystko po to, aby rozruszać crafting i handel. Wtedy mielibyśmy najbardziej rozbudowane MMORPG w klasie popularnych.


jeśli do sky, na dynamis czy walki z hnmami się pójdzie w gorszym sprzęcie niż to możliwe to szansa wygrania tego jest bliżej 0 niż dalej, fun nie polega na tym że się ginie co 2h, 5x na dynamisie, 3x podczas jednej walki z hnmem
SE daje szansę wszystkim ludziom robiąc sprzęt jednakowy dla każdego, z przewagi w statystykach postaci ma wynikać różnorodność, jak komuś się nie chce robić meritów to zawsze będzie miał tylko podstawową charakterystykę, żaden item nie pomoże mu zdobyć przewagi nad wymeritowaną postacią (w ramach tej samej rasy), SE lubi jak gracze 'cierpią' i zużywają tysiące godzin z reala żeby się rożnić czymś skutecznym od innych, sam wygląd w ffxi jest całkowicie nieistotny z punktu widzenia wygrania/przegrania walki, dokładanie zabaw z itemkami czy ekonomią spowoduje że będzie trudniej o MMORPG => czyli zabawę zespołową, już jest trudno zresztą, ludzie się zadowalają graniem solo lub lowlevel bardziej niż w większej grupie,SE zrobiło ponad 90% ffxi pod party/alliance/kilka alliansów a ludzie na siłę chcą ją solować :-?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 13:29 
Cytuj  
Bo wielu jest graczy, którzy przywykli do zwykłych gier. FFXI to mój pierwszy mmorpg. Po innych Finalach, gdzie masz kontrole nad całą druzyną cięzko (IMO) jest się przestawić na to, że czekasz 3h aż ktoś Cię do party zaprosi. Wtedy się wkurzasz i idziesz solować. Tyle, ze FFXI nie dobijesz do konca solo. Poza tym w tym cała frajda, ze tu się nie gra solo.
Co do marzeń. Jasne "to tylko marzenia", ale po to się gra w różne gry, zeby zakosztowac różnych rozwiązań. Gdyby każda gra była podobna, to byłoby nudne. Chcesz SWG? Graj w SWG. FFXI to i tak dośc trudna gra, po cholere jeszcze bardziej ludziom komplikowac życie? Ile lat już wielu tu obecnych gra w FFXI i dalej ma co robić?
Ja wolę te bardziej realne marzenia... jak nekromanta czy własnie jakis job, który zmienia postać w jakąs bestię... Na początku się wybiera w jaką (coś jak wybieranie chowańca w Black&Whit)... Eh.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.