mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 2 sty 2009, 09:12 
Cytuj  
Wiec po kolei:
1. w kwestii legalizacji trawy - skoro to takie dobre to dlaczego holenderski rzad bardzo tego zaluje i chce sie z tego wycofac? cale spoleczenstwo stalo sie otepiale
2. w kwestii co gorsze alkohol fajki czy ziolo/inne narkotyki - moim zdaniem kazde z tego jest zle a niektore jeszcze gorsze, niestety tyton oraz alkohol sa tak gleboko zakorzenione w naszej kulturze ze proba stworzenia prohibicji skonczylaby sie tym czym w us(i)a, powstaniem czarnej strefy wiec niestety lepiej tego nie ruszac, wracajac do punktu pierwszego, tak pewnie by sie stalo w holandii z trawa
3. szkodliwosc trawy - sama w sobie jest szkodliwa i kazdy dobrze o tym wie, niestety czesto slysze argument "pale sobie naturke", ludzie nie ma juz czegos takiego jak naturka!!! naturka to rosla cale wakacje i miala 5 metrow wysokosci to co teraz mozna kupic to male 30cm dziadostwo hodowane w granulacie, ta roslinka nigdy nie widziala swiatla a to czym jest podlewana z woda ma wspolnego tylko tyle ze jest mokre, ponadto dilerzy dorzucaja cos od siebie do trawy aby wciagac ludzi w bardziej uzalezniajace/drozsze/bardziej wyniszczajace narkotyki
4. legalne narkotyki - dopalacze.com prosze bardzo, i tutaj po raz kolejny glupota spoleczenstwa "jest legalne wiec nie jest szkodliwe" gowno prawda, bzp jest toksyna przez ktora mnostwo ludzi wyladowalo w szpitalu, co prawda za troche czasu wejdzie w zycie ustawa sklepy z dopalaczami znikna ale moim zdaniem to bedzie walka z wiatrakami bo powstana syntetyczne narkotyki i kazdy z tych zwiazkow chemicznych bedzie trzeba obalac osobno
5. moje zdanie, kto chce cpac (palic/wciagac/jechac po kablach) jego sprawa, byleby mnie tego wcisnac nie probowal, jednak jestem za tym aby dilerow odpalali bo nie chce aby moje dziecko mialo cokolwiek z tym wspolnego i od samego poczatku bede mu mowil ze to jest "be", co potencjalny potomek zrobi, jego decyzja ja bede sie staral przekazac mu informacje co sie moze z nim stac jezeli bedzie to bral, wyprzedzajac wszelki flame, o alkoholu tez mu zrobie kazanie, to nie jest tak ze potepiam tylko narkotyki

pozdro z odwyku ;]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2009, 09:45 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
4. legalne narkotyki - dopalacze.com prosze bardzo, i tutaj po raz kolejny glupota spoleczenstwa "jest legalne wiec nie jest szkodliwe" gowno prawda, bzp jest toksyna przez ktora mnostwo ludzi wyladowalo w szpitalu, co prawda za troche czasu wejdzie w zycie ustawa sklepy z dopalaczami znikna ale moim zdaniem to bedzie walka z wiatrakami bo powstana syntetyczne narkotyki i kazdy z tych zwiazkow chemicznych bedzie trzeba obalac osobno

Od tygodnia mam to gówno 30m od domu :(
Ja byłbym nawet za legalizacją - ale dostępne tylko od 21 roku życia (to samo odnośnie alko i tytoniu), a kara za sprzedanie poniżej tej bariery - 15 lat, za odsprzedanie przez osobę bez koncesji - 25 lat.
Osoba 21 letnia jest już w miarę świadoma -jak chce się truć - proszę bardzo. Jednak podtruwanie w wieku dojrzewania... Dla mnie to masakra.
Alkohol w bardzo ograniczonych ilościach mógłby być dozwolony za zgodą rodziców od 17 roku życia (w końcu tą 18stkę muszą sobie jakoś oblać :P).

O ile jestem zwolennikiem wolności, o tyle niszczenie ludzi używkami, propagowanie mody na nie - po prostu mnie drażnią i uważam je za wysoce niestosowne.
W szeroko pojętych mediach promuje się teraz modę na jaranie. Udowadnia się, że każdy pali lub palił, że po tym tak fajnie i super, a palący są wyluzowani i odstresowani... Szczeniactwo to łyka. Chcą się stać jak ten czarnuch z getta, który buja się wśród dziwek i popala jointy przed posiłkiem. Takie nowe wzorce >.>


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 2 sty 2009, 19:50 
Cytuj  
Kamil teraz to cie ponioslo, masz cos do czarnuchow z getta bujajacych sie miedzy dziwkami!??!?!? :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2009, 21:01 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Kamil teraz to cie ponioslo, masz cos do czarnuchow z getta bujajacych sie miedzy dziwkami!??!?!? :P


to zwykla zazdrosc

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2009, 21:11 
Cytuj  
Tak :) Zawsze chciałem być czarny ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 2 sty 2009, 22:01 
Cytuj  
Kamil - myślisz, że uzależnienie od Finala się bardzo różni od picia, ćpania czy palenia?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2009, 22:31 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Kamil - myślisz, że uzależnienie od Finala się bardzo różni od picia, ćpania czy palenia?


a propos - znowu mnie ciagnie do finala... Narazie sie trzymam, bo fajnie mi sie gra w WARa, ale podejrzewam ze reaktywacja konta tu juz tylko kwestia dni, moze tygodni. :D Mam w planach skoczyc mojego lollowlvlPLD.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2009, 22:43 
Cytuj  
coldee1 napisał(a):
reasumujac ... WCIAZ mam ZIELONA perelke :) zakladam OD CZASU DO CZASU :p i jest mi z tym dobrze .... :p


Dobry tekst :D


22:41 -!- Topic for #wow-pl: reasumujac ... WCIAZ mam ZIELONA perelke zakladam OD CZASU DO CZASU i jest mi z tym dobrze ....
22:41 -!- Topic set by tomugeen [] [Fri Jan 2 13:15:58 2009]


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2009, 22:51 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Kamil - myślisz, że uzależnienie od Finala się bardzo różni od picia, ćpania czy palenia?

Różnić się różni - jest najmniej szkodliwe ;)
Nie rozbija rodzin :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2009, 23:00 
Cytuj  
Chyba nic nie rozpierdoliło tylu żyć, tylu rodzin, co wóda. Nie wiem też Tczewiak jakie masz doświadczenie z alkoholikami i alkoholizmem, ja mam za duże, wiem że nie tak samo jak po trawie nie dochodzi się do siebie, nigdy.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sty 2009, 23:08 
Cytuj  
Rozpieprzyła dlatego, że jest powszechnie dostępna. Gdyby dostęp do używek wszelakich był sensownie ograniczony "za młodu", gdyby nie kreować mody na nie - to by tak wielkich problemów nie było.

Zresztą temat rzeka - ja jestem przeciwko używkom wszelakim. Posty zostały wydzielone z innego tematu, w którym pojawił się filmik propagujący ćpanie, ukazujący jak to po trawce jest zajebiście... >.>


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 sty 2009, 23:46 
Cytuj  
specjalnie uzylem tego zdania :) pasuje ona zarowno do tematu - jak i koloru naszej perelki - LSa-Gildii .... mozna to odebrac w dwojaki sposob

i dobrze

tak mialo zabrzmiec - kwestia interpretacji ? to w zaleznosci -jak / kto chce :)


_________________
COLD is BACK !

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 3 sty 2009, 00:02 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Huckster napisał(a):
Kamil - myślisz, że uzależnienie od Finala się bardzo różni od picia, ćpania czy palenia?

Różnić się różni - jest najmniej szkodliwe ;)
Nie rozbija rodzin :P


No i tu się nie zgodzę - wiele było przypadków (nawet u mnie), że uzależnienie na Finala na maxa ujemnie wpływało na sytuację rodzinną (dziewczyna/żona/narzeczona/dzieci itp). Od strony fizjologicznej i psychologicznej nie ma różnicy w zasadzie między takimi uzależnieniami.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*

Posty: 78
Dołączył(a): 14.06.2006
Offline
PostNapisane: 3 sty 2009, 00:17 
Cytuj  
racja.
http://health.groups.yahoo.com/group/EverQuest-Widows/
chociazby.
jesli ktos posiada wiedze na ten temat - prosze smialo do mnie. chlone wszystko jak gabka - to moj temat pracy licencjackiej.


_________________
Awangarda (Ramuh).

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 3 sty 2009, 09:38 
Cytuj  
Kamil objawy uzaleznienia sa takie same w przypadku narkotykow jak i papierosow jak i alkoholu, narkotykow czy mmo. Apatia, brak checi do dzialania, myslenie tylko o jednym, kiedy strzele sobie dzialke. Najlepiej to widac u ludzi na glodzie. Mmo tez rozpieprzaja rodziny, poszukaj na youtube sa wywiady z ludzmi ktorym sie zycie zawalilo na glowe przez pieprzona gre.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2009, 12:21 
Cytuj  
Objawy nie są takie same.

Słyszałeś żeby ktoś sobie zajarał szluga na przykład i z tego powodu jebnął żone młotkiem bo go wkurwiła ?

Po trawie też mało osób jest agresywnych.

Po alkoholu dochodzi do zdecydowanie największej ilości agresji. Mam znajomych którzy palą od ~10 lat (z zaznaczeniem że tylko palą trawe)
Mam/miałem też takich którzy piją od ~10 lat, to z tymi drugimi nie da się już gadac, to ci drudzy wymagają o wiele poważniejszego leczenia, mają za sobą wyroki sądowe, niektórzy nie żyją.

Nie jestem wielkim fanem trawy, lubie zapalić raz na miesiąc, po prostu nieznosze obłudy i zakłamania, a z tym mamy doczynienia w momencie kiedy najgorsza trucizna jaką kiedykolwiek człowiek wymyślił jest do kupienia przez każdego małolata w każdym sklepie, a nas straszy się strasznymi i okrutnymi narkotykami. które zjebią nam musk.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2009, 12:49 
Cytuj  
a skąd się bierze agresja u tych co palą czy piją ? z poczucia bezkarności ? może warto by wprowadzić prawo że żona/matka/kochanka/dziewczyna/babcia (czy mąż/ojciec/chłopak/***) będzie miała prawo torturować agresora w takim samym stopniu jak on siebie sam torturuje ? oprócz biczowania może np. rundka 80 godzinna non stop w ffxi i kopanie khroma ? za każde wykopane ore nagroda np. możliwość wstania od komputera na 2 minuty :roll: , a potem wysłanie pijanego agresora bez prawa jazy do sklepu po wódkę z sms na policję o zagrożeniu .... bla bla bla
głupoty piszecie i tyle, najlepszego swojego kumpla i jednocześnie najgorszego lumpa, pijaka i ćpuna byście bardziej bronili niż jakiekolwiek np. niewinne obce 10 letnie dziecko z domu dziecka :o


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2009, 13:28 
Cytuj  
Shadhun napisał(a):
Nie jestem wielkim fanem trawy, lubie zapalić raz na miesiąc, po prostu nieznosze obłudy i zakłamania, a z tym mamy doczynienia w momencie kiedy najgorsza trucizna jaką kiedykolwiek człowiek wymyślił jest do kupienia przez każdego małolata w każdym sklepie, a nas straszy się strasznymi i okrutnymi narkotykami. które zjebią nam musk.


Raz w życiu przyznam ci rację.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 3 sty 2009, 14:19 
Cytuj  
Shadhun tylko czy ci ktorzy pala robia to tak czesto jak ci ktorzy pija? Natomiast o alkoholu slyszalem raz ciekawa opinie i to od psychologa. Ze sam alkohol nie wywoluje z czlowieka agresji tylko wzmacnia jego emocje. Innymi slowy upijasz sie na wesolo, jest weselej, na smutno, jest smutniej, masz agresora, idziesz dojebac zonie.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2009, 14:28 
Cytuj  
Tak, palą codziennie., co prawda głownie dobry towar, własnej roboty, nie syf który sie sprzedaje dzieciakom żeby szybciej je uzależnić.

Cytuj:
Natomiast o alkoholu slyszalem raz ciekawa opinie i to od psychologa.


Psycholog psychologiem, a pewnie każdy zna przypadki osób które na trzeźwo są do rany przyłóż a po alko piana im z pyska leci i patrzą tylko komu tu jebnąć ;)


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.