mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 17:44 
Cytuj  
Cytuj:
W końcu KIEDYŚ UBERÓW NIE BYŁO a questy czy misje się jakoś dało robić!

Swiete slowa!
Ale mimo wszystko, ja pomagam ile tylko potrafie, jesli nie fizycznie to chociaz slownie w miare swoich mozliwosci i sil. "Uberzy" to tez ludzie - miejcie odrobine wyrozumialosci czasami.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 18:51 
Cytuj  
Nie będę zakładał nowego watku dla jednej odpowiedzi. Żeby dostać quest na GK1 muszę mieć 50 czy mogę mieć 48 - 49?

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 18:54 
Cytuj  
Zby dostac musisz miec 50 lvl itemki mozesz zebrac wczesniej.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 21:13 
Cytuj  
Sai napisał : że wszystko już zostało powiedziane . ok . racja
Glizduś tez pewnej rzeczy się nauczył

ja tylko powiem o czymś , co dziś zauważyłem z perpsektywy alta

hasła typu " kogo dziś doprowadzimy do łez ...jakiego nooba " i odpowiedź : zawsze się ktoś znajdzie ......

rozmowa między 2 osobami na wysokim levelu ...... i niskim chyba ilorazie inteligencji .... zaraz pewnie usłyszę ,że to był żart ...... tylko jak macie pierdolić takie głupoty na ogóle , to lepiej zamknijcie gęby ( to dotyczy osób , które to mówią ) i grajcie bez słów ....nie macie czasu pomóc , ale nabijać się CHAMSKO macie????

Nie chcę rozpętać następnej wojny , po prostu nie każdy uważa że takie są na miejscu ..... żałosne się to czasem robi .... wizytówka LS jak pragnę podskoczyć :oops: :oops: :oops:


_________________
COLD is BACK !

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 21:28 
Cytuj  
Gli2duS napisał(a):
bardzo mnie zdziwila twoja wypowiedz. wydawalo mi sie ze kto jak kto, ale ty wiesz, ze posiadanie jak najlepszego ekwipunku na kazdym nie tylko low levelu jest wskazane. zauwaz ze od lvl18 (na ktorym mozna juz zalozyc te sandaly) do lvl29 (kiedy mozna zalozyc Eiseny/Kampfy) jest przepasc, a nie powiesz mi ze tak po prostu mozna sobie zignorowac bonus +3 do VIT.
Rzuć okiem na mój podpis i ile ja juz jobów "robiłem". Jak zaczynałem moje pierwsze joby - myślałem jak ty. Ale prawdę powiem - lvl 30ty, gdy ktos jest ograny, robi się w tydzień. Mi by się nie chciało tracić czasu na latanie za czymś, co ponoszę kilka dni, skoro w tym czasie mogę zrobić lvl, albo dwa. Naprawdę, inwestowanie w low lvl nie jest tak opłacalne, bo one szybko przemijają. Tak od 35-40 lvlu już można kombinować, wtedy potrzeba więcej expa na lvl. Ale na low lvl equip można trochę przyknąć oko - co nie znaczy posiadanie najgorszego equipu. Po prostu czasem wysiłek nie jest wart czasu. Nie kupował bym Lipingów jak robiłem DRKa, gdyby nie to, że butów z lepszy DEX bonusem nie ma jeszcze bardzo dłuuuuugooo - jeśli wogóle są. Po specjalby equip można sobie biegać na 60 lvlu, na 20 to strata czasu - w tym czasie zrobisz lvl, albo 2. Zobaczysz, jak zaczniesz swój 4ty job ;)


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 22:19 
Cytuj  
Ja tam sie staram miec na kazdy lvl i job najlepszy sprzet (moze poza itemami za 2mln+), tym bardzie, ze itemy do 37 poziomu wykorzystuje sie wielokrotnie robiac rozne suby i mainy.

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 22:48 
Cytuj  
Ale buty z VIT+3 są dobre tylko dla PLD. Na pijawki się przydadzą. Ja akurat mówiłem o itemach kosztujących 200+k albo takich za którymi trzeba się naganiać.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 23:14 
Cytuj  
Opłaca się mieć IMO ubrania i bronie na niskie lvl, które się przydaja w różnych jobach. Po co sprzedawać, a potem kupować ponownie? Tak więc jak grałam, miałam ubrań na lvl: 1, 7, 10, 14-15, 18-20. Mniej więcej. (dalej nie zaszłam to się nie będę udzielać). Jeżeli coś jest tylko pod danego joba, jak te sandały, to IMO warto być pewnym, ze się ów job bedzie expować dość regularnie. Bo mieć, zeby mieć to strata czasu, pieniędzy i nerwów (wnioski jakie wyciagnęłam z opisu Glizdusa).
Wracając do pomocy. Ów cytat mnie przeraził. "Dowcip" czy nie, nie dziwcie się potem, ze ludzie tak narzekają. Nowym jest najtrudniej - a to wkręcic się w towarzystwo ls, a to rozeznać się w "ale o so chodzi?" i w ogóle. Uber to uber. Każdy noob (i nie tylku) widzi w uberze swego mistrza, osobę doświadczoną i którą chce się naśladować ("łoooo ja też tak chce O_o"). Noob to noob. Zadaje głupie pytania, prosi o bzdety, ale tak to już jest z kazdym noobem (no może prawie). Jak już pisałam - niech nie zapomni wół jak cielęciem był. A ciele niech nauczy się szybko chodzić, bo nie przetrwa. Rzekłam ja.


_________________
Obrazek

**

Posty: 405
Dołączył(a): 22.10.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 23:15 
Cytuj  
Tak czytam i czytam...tu nawet nie chodzi o pomoc aby uberzy robili misje z noobami ale też o to, żeby zamiast wrzeszczeć albo zbywac odpowiedali na pytania. Ile razy jestem w grze tyle razy, gdy chcę o coś zapytać każdy mnie olewa. Jeżeli się o coś pytam to znaczy, że kompletnie nic nie wiem, nie ma nikogo przy mnie (Brata) aby mi pomógł oraz nie wiem gdzie szukać odpowiedzi....a Wy odrazu się drzecie.....

Edit:
a jak nie chce Wam się odpisać bo te "pytania ciągle ktoś nowy zadaje" to napiszcie poprostu: poczekaj aż brat wróci, on Ci pomoże...I Tyle...

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 23:19 
Cytuj  
Dodam, że mówicie ludziom "chodźcie na Ramuha!", a potem się dziwicie, że są takie tematy. Ludzie jak ich się gdzies zaprasza, spodziewają się gruszek na wierzbie. Potem widzą takie teksty o "noobach" i co sobie mają mysleć? Chociaż ich tak nie zwabiajcie. Ja rozumiem, ze chodzi o to by wszyscy byli na Ramuhu, ale czy nie wydaje się wam, iz co za duzo to nie zdrowo? Nie zauwazyłam, aby inne nacje jakoś specjalnie tez się tak gromadziły.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 lis 2005, 23:32 
Cytuj  
Loth napisał(a):
Ja rozumiem, ze chodzi o to by wszyscy byli na Ramuhu, ale czy nie wydaje się wam, iz co za duzo to nie zdrowo? Nie zauwazyłam, aby inne nacje jakoś specjalnie tez się tak gromadziły.

:roll:
No tak, Polish Community jest chyba najlepszym, jakie istnieje w mmorpgu.
Większość graczy jest szczęśliwa, bo mimo, że tarcia na LSie występują, to wynikają zazwyczaj z różnego spoglądania na świat poszczególnych osób.
CC udało się zrobić to, co nie udało się innym - stworzyć dobre community.
Jakoś nie pamiętam, że kiedy zaczynałem grać razem z 6cioma innymi osobami ktoś nas olewał, kiedy szukaliśmy pomocy. Po prostu zazwyczaj "dostawaliśmy wędkę a nie rybę" i dzięki temu właśnie ludzie ostro wylewelowali i umieją sobie teraz radzić sami ;]


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 00:08 
Cytuj  
Więcej racji ma tutaj jednak Comodo. Spróbujcie najpierw coś samemu, zginiecie raz, zginiecie dwa razy to znaczy, że quest jest za ciężki i potrzebujesz pomocy. To samo tyczy się misji na które musi iść kilka osób (jak 2-3, 5-1), ale jak jest możliwość zrobienia czegoś solo, a ty to bardzo chcesz, to wydatek 60k na stack Prism Powder i Silent Oil jest niczym wielkim. Jeśli uważasz, że to jest za dużo, to znaczy, że item jest nie warty tego by go zdobyć. Taka jest brutalna prawda, część graczy poprostu chce mieć wszystko na tacy. Jak chciałem swój AF2 to najpierw spróbowałem go zdobyć solo (szybka śmierć w Garlaige Citadel i delevel uświadomił mi, że to jest niemożliwe ^^), ale póki się nie spróbuje, to się nic nie wie. Są to raczej spostrzeżenia nie tyczące się CC, ale ogułu graczy.
Co do drugiej kwestii, pomagam gdy chcę i mogę i jakoś nikt (no prawie nikt) nie robi z tego powodu awantur, a najlepszy sposób na zdobycie informacji to /tell bądź pytanie do grupki najlepszych przyjaciół :) Takie drobne uwagi ^_^
[Edit] Tylko zaraz mnie tu nie atakujcie ^^; Nie znam zbyt dobrze tego co się dzieje na CC, ogłaszam tylko powszechne tezy jak się niektórzy gracze zachowują.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 00:23 
Cytuj  
Siostra nie przesadzaj. Tu nie o taką pomoc chodzi. Ty masz problemy typu, gdzie co jak jest. A od czego są Alla i Mystery? Skarbnica wiedzy tylko trzeba się nauczyć kożystać (ale i nie ufac do końca). Tyle razy mówiłem o tych stronach. Wiesz gdzie są. Sam dostałem tysiące zjebek zanim nauczyłem się z tego korzystać. I jakos gram dalej. Tu się rozchodzi o pomoc podczas łażenia po lokacjach przewyższających nas levelem (i to dość mocno) i do tego bez znajomości drogi (przykład misja na Rank4 - do tej pory tylko kilku z nas zna drogę a jest tam sporo chodzenia). Co do Sandałów to mają one /random pozycję i równie dobrze mogą być na początku jak i gdzieś pod koniec Davoi (w co wątpię raczej max "drugie komory"). Także help kogoś z wysokim levelem może być potrzebna ale też nie musi. Co innego quest na Utsusemi. Skrzynka jest zawsze w tym samym miejscu. Tyle, że otoczenie też wymagające.
Jeszcze nie zauważyłem, żeby ktoś dostał zjebki za pytanie jak gdzieś dojść. Dobrze, że jeszcze są osoby co bez wybrzydzania zaprowadzą do Jeuno (thanks Bodziu - tego nigdy nie zapomnę :D i Voli - za siostrę). Po niektórych wypowiedziach sądzę, że niedługo będzie nawet z tym problem i kłutnie.

Od razu mówię: osoby z Rank3 i levelem 30+ - ugadajcie termin, żebyście się razem spotkali. Poproście WHMów (1 na dwie osoby to max, żeby nie było przestojów) i jezeli żaden nie zna drogi w wierzy to bodajże Rha zna, weźcie Oile i Prismy (droga jest długa i niebezpieczna także dla magów co mają was chronić - Magic Poty). Tą misję można wykonać bez niczyjej pomocy ale zajmie to wieki i bedzie kosztowało majątek.

Młodzi gracze mogą nieumieć kozystać z zasobów Alla i Mystery (lub ich nieznać). Należy ich o tym poinformować. Ale nie w sposób "zobacz sobie na Alla albo Mystery" podnosząc ciśnienie sytuacji, gdyż te nazwy moga nic nie mówić (ja tak miałem za pierwszym razem) ale jakoś normalniej. nie mówcie, że niemożna. Pytanie "a patrzyłeś na Mystertour?" jest pouczające i dobrze odbierane. Np. "Gdzie jest strażnik w Bastok?". I odpowiedź "zobacz na Alla". No bzdura.


Niemiałem czasu wytłumaczyć siostrze czym sa misje i quest (co to jest Rank i Fame). Także bym prosił o wyrozumiałość, jeżeli się zapyta o to w najbliższym czasie. Postaram się jej to wytłumaczyć ale w tygodniu prawie jej nie widuję.
P.S. jeżeli porobiłem jakieś błędy to sorki. Jestem jeszcze w pracy i jestem zmęczony :P

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 01:26 
Cytuj  
w naszym LSie jest teraz strasznie MAŁO ludzi potrzebujących standardowej pomocy a strasznie dużo tych którzy mogliby pomóc

zebranie się w party na zbliżonych poziomach żeby zrobić jakąś misję lub np. GK1 czy GK2 graniczy z fikcją i każdy doskonale o tym wie, więc proszę już na ten temat nie pisać tak jakby to była normalka w naszym LSie i w ffxi w ogóle, to że raz na kwartał się udaje taka akcja nie świadczy o powszechności i normalności

każdemu w tej grze zależy najbardziej na czasie a odwlekanie tygodniami tego co można zrobić w 1 dzień niczego i nikogo nie nauczy

poza tym na szczęście mamy w naszym LSie około 2534 tanków na wszystkich levelach którzy umożliwaiaja nam zlepienie party jakie tylko chcemy :-? i dzięki temu każda misja czy quest jest zawsze do zrobienia na niższych levelach :-?

na pewną śmierć idą ignoranci lub desperaci którzy chcą mieć niemiłe wspomnienia z gry do końca życia, gdzie tu fun ? oszukiwac siebie jest najłatwiej, innych trochę trudniej ...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 01:46 
Cytuj  
Fun jest jak sie dwa razy nie uda, a za trzecim tak. Oczywiscie porywanie sie na rzeczy niemozliwe prowadzi do frustracji.

Na 100% nie jest funem bycie przeprowadzonym przez jakies zadanie prze ubera, najlepiej z wybiciem wszystkiego co sie rusza po drodze. :D Potem taka osoba na lvlu 60+ nie potrafi przejsc bez aggro przez niebezpieczna kraine, nie potrafi korzystac z mapy, nie umie przerzucic @/@@, nie mowiac o przeprowadzeniu innych...

Smierc z wlasnej winy i nauka na wlasnych bledach daja tzw. skilla i ucza ostroznosci.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 08:52 
Cytuj  
true strike Opiekun.

Przyznaje sie bez bicia ten tekst na ls-e byl mojego autorstwa i faktycznie jest to moje poczucie humoru, mial byc to zart jak widze nie kazdy rozumie moje poczucie humoru - szkoda :(

FF XI jest gra wymagajacą, sa profesje wymagjace naprawde sporej wiedzy i umiejetnosci a sa takie mniej wymagajace. Umiejetnosc unikniecia aggro w strefach gdzie jest przeciwnik o wiekszym lvl-u niz nasz jest jedna z umiejetnosci ktore niestety trzeba posiasc. Koniecznosc zakupu i uzywania medicines dotyczy tez magof, sa miejsca gdzie jest agro na magie totalne.

Shhh wiele razy było mowione że pomagamy, o dziwo wieksza pomoc okazuja czasem ludzie ktorzy najdluzej graja na Ramuh [ Opiekun, Goku, Xavery. Galen ] niz ludzie z lvl pozwalajacym pomoc a grajacy krocej. autorami tekstow typu idz se poczytaj tez dosc czesto sa wlasnie ludzie z mniejszym stazem niz w/w banda ...

Granie w FF XI wymaga cierpliwosci, umiejetnosci i wiedzy ... wiedze trzeba zdobywac samemu tez, przegladac mapki, uczyc sie gry - tego nikt z was nie zdejmie. Kurde ja nawet nie wiem jak dojsc na gore w tower .. zapomnialem, ale za to wiem jak trafic w inne egoztyczne miejsca :D

Juz nic nie pisze wiecej.
Zycze wszystkim duzo fun z grania w FF XI


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 09:13 
Cytuj  
Nie posiedlismy całej wiedzy o FF w chwili zalogowania sie pierwszy raz do gry, nauczylismy sie ta wiedze znajdowac i dzielic sie nia. Jesli my moglismy sie nauczyc grac to wy tez potraficie, jesli my moglismy cos zrobic to wy tez mozecie .. czasem wy mozecie zrobic cos co nam sie nie udalo ^^

swordsman napisał(a):
Co za tym idzie:
nalezy tak dobierac profesje by najlepiej siebie wspieraly czyli np:
-nie mieszac wojownikow z magami -> wojom potrzeba jak najwiecej HP a magom MP
-wybrac subjob z ktorego bedziesz mogl skorzytac jak najwiecej np -> specjalne zdolnosci ninja wykorzystujace 2 bronie nie przydadza sie walczacym 2h-polearm'ami dragonom.... dark knight nadal nie bedzie mogl uzywac 2h katan majac sub samuraja(ktorego najwieksza sila sa wlasnie umiejetnosci z katana)
-starac sie nie wybierac jako sub profesji ktorej podstawowa sila jest ich umiejestosc absolutna np-> wyvern dragona
-dobrym subem napenwo nie jest beastmaser -> bedac na 20lv raczej nieprzydatne jest charm'owanie mobkow z 10lv...

kombinacji jest tak duzo ze rozpracowanie ich wszystkich jest.... zmudne delikatnie mowiac :smile: poza tym bawcie sie kombinacjami a tudziez wpadniecie nawet przypadkowo na cos co dziala ze soba swietnie (z pozoru wydajac sie bezsensu :grin: )
hmm gadam jak jakis vet lol
ale chyba te kilka zdan rzucilo troche swiatla na to jaka piekna gra jest FF :]

grrrr czemu nie mam jeszcze FF :sad:


swordsman napisał(a):
Udalo mi sie gdzies doczytac:
1)subklasa nie ma zadnego wplywu na to co mozesz nosic -> bron/zbroje itp zaleza wylacznie od mainjob
2)subjob daje twojej głownej profesji dodatkowo(ograniczone max 1/2lv mainjob'a):
-statsy
-HP i MP
-czary
-umiejetnosci (skills)
-zdolnosci pasywne (passive abilities)
-zdolnosci aktywne (active abilities)(z wyłaczeniem zdolnosci absolutnej -> tej dostepnej co 2h)

**nie testowalem tylko wyczytalem wiec niekoneicznie musi byc zgodne w 100% z prawda




Huckster napisał(a):
Czołem,

Dzisiaj rano kupiłem sobie bumerang :smile: (skill: Throwing) jako ranged weapon - pierwsze doświadczenia są całkiem niezłe - można przejsc do trybu walki i naciskac CTRL-D dopóki MOB nie podejdzie do mnie.

Po drugie - jest to bardzo dobry sposób na pullowanie MOBów - nie trzeba robic Provoke, a działa naprawde z niezłej odległości

Po trzecie - nie zabiera ammo :smile:

A wy - zamierzacie używać jakichś ranged?

_________________
Earth & Beyond (lvl 150 JE/lvl 150 PW), Final Fantasy XI (lvl 14 THF)

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Huckster dnia 2003-12-05 12:30 ]</font>


Scorpio napisał(a):
Cytuj:
2003-12-05 19:08, swordsman napisał:
kurce albo jestem slepy albo tepy :smile:
moze ktos mi zapodac link do miejsca gdzie jest wyszczegolnione jaka jest klasa bronii dla poszczegolnych profesji... chodzi mi o te A B C....

_________________
Sore wa himitsu desu...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: swordsman dnia 2003-12-05 19:09 ]</font>


http://www.all-final.com/ff11/skill_chart.htm


Brutallus napisał(a):
Dzięki, przy okazji - wyniki wczorajszego doświadczenia Dia-kontra-Poison:

Zaaplikowałem oba spelle na kraby, które były dla mnie easy - oddzielnie: najpierw Dia na jednego potem Poison na drugiego.
Oba traciły HP mniej więcej w podobnym tempie, ale ten z Dia zdecydowanie dłużej - około minuty jeśli dobrze pamiętam. Poison działał jakieś 20-30 sekund.

Czyli miałeś rację: Dia górą ! ...no i poza DOT, to jeszcze obniża defence


ksawery napisał(a):
Wreszcie pojawil sie faq dotyczacy makrosow, polecam:
http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/game/16968.html

PS. Browar, moze do waznych linkow?

Z drugiej strony... z tego co pamietam to Gamefaqi nie pozwalaja na direct linki do faqow...
_________________
RagnarokOnline: ksawery - Knight lvl 77, FFXI: Xavery - Warrior.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: ksawery dnia 2003-12-08 12:13 ]</font>


swordsman napisał(a):
a ja dzis upolowalem garude :]
niestety frapsa zapomnialem akurat zalaczyc i screen cienki :sad:

Obrazek

_________________
Sore wa himitsu desu...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: swordsman dnia 2003-12-15 22:06 ]</font>

Scorpio napisał(a):
Czasem tak jest. Jedna kobitka/facio w Qufim siedzial na 22 lvl 3 dni co podbil/a troche expa to zgon ..... ja sam tez mam czasem problemy wiec nie nerwowo ... jak nic mi nie idzie to ide robic cos innego. Framuje kase, kopie ore, lowie ryby, robie questy itd ... lvl to nie wszystko.
Jak cie wqrwia ze nie masz party idz do Sand'Ori porob questy, zabij paru orkow dla kasy >> zrob quest na Drain (~30 k) albo idz do Windtrust lowic ryby cokolwiek poza siedzeniem w jednym miejscu i wqrwianiem sie na debili.
Czasem bierze sie to co daja ale czasem trzeba powiedziec STOP i poszukac innego zespolu. Ja generalnie lubie miec THF w party to poza BLM, Samurajem i Rangerem najbardziej przydatna klasa jako DMG dealer. Wiecej gili lub wiecej towaru lub to i to. Pozatym zawsze mozna sobie zrobic mniejszy team i kasowac mobki even lub tough z predkoscia karabinu maszynowego (2-3 osoby) Ja wiem ze to nie 250 exp za mobka ale i 60 latwiej w teamie zdobyc niz samemu i szybciej.

Zreszta Valcrum to ciezki teren do robienia expa nie wie czemu wszyscy sie tam pachaja skoro identyczne warunki oferuje np DW :smile:)


swordsman napisał(a):
wczoraj na dunach bylem jakies 5-6h...
zaczynalem na 17lv
po jakiejsc godzinie znalalzem party, deach , lv down, zbroja spadla bo od 17lv... party sie rozpadlo.... dobrze ze miecz mi stary zostal i wyskillowane evade to sobei na KH dobilem spowrotem do 17 i zalozylem zbroje
po jakiejs kolejnej godzinie kolejne party i po 10 mobach sie rozpada konczac sie oczywiscie moim deathem od trucizny...
postanowilem sam sprobowac party zrobic i po 30min nadal brakowlo healera...
potem byl trzeci team... zabilismy znowu z 15 mobkow konczac zabawe zgonem...
pod koniec zabawy bylem na 17lv z ~1k expa... 5-6h i 1k expa !!!
3 druzyny wszystkei 3 badziewne i tylko sie nadenerwowalem... wi miedzyczasi etrafil sie jeszcze team co mnie po 3min zdisbanowal bo trafil im sie kolejny mag...

nie wiem moze ja naprawde teamu szukac nie umiem... moze dlatego ze na ogol 3/4 szukajacych to thf lub war...

coz solujac thf/war na wiecej niz decent zucac sie to samobojstwo (chyba ze ws zrobi spustoszenie)...

po takim dniu mialem dosc wszystkeigo co z ff zwiazane ale dzis pocieszyl mnie "ciut" rano jakis w miare sensowny team i nabilem ten 18lv..

agrrr mam nadzieje ze to byl wypadek rpzy pracy bo takeigo znecanai sie nademna dlugo nie wytrzymam :razz:


Scorpio napisał(a):
Wiem juz zee to quest w Jeuno, wiem ze wymaga Fame lacznie 70+, wiem ze polega to na zdobyciu 4 key itemow z terrasure chest otwieranych o odpowiedniej godzinie i w odpowiednim dniu tylko pozostaje pytanie - JAK wygladaja te itemy, czy sa warte walesania sie po dungeonkach z mobami lvl 40+ i czy ktos ma jekies dodatkowe informacje w tym temacie np lvl itemow i jakies dane co do ich praktycznego znaczenia :razz:



Scorpio napisał(a):
W zwiazku z zaczynajacym sie jutro weekendem propnuje sie zebrac do kupy w bastok i zrobic w zaleznosci od potrzeb :

1 ) Misje 3-1 - 20 copper Quadow w Beadeaux na cale party

2 ) Expeditionary Force - jak juz bylo mowione na linkshellu lvl 20 + lub lvl 25 + rank 3 - dostajemy warp na pole bitwy i chyba warp back oraz jakis item oznaczajacy nas jako wojsko Bastok ktory po akcji mozemy zachowac ( i sprzedac jesli nie jest ex )

3 ) dla pozostalych ktorzy potrzebuja pomocy przy zdobyciu kluczy z dungeonow w
Palbrough
Ghesheba
Giddeus
aby uzyskac przepustke do lvl w Khazam

4 ) oraz jesli sie uda misje 3-2 z blind moby w tym ssstrasznym dungeonie w KH oraz przygotowac sie mentalnie na misje 3-3 gdzie potrzeba zgranego zespolu lvl 30 + lub pomocy lvl 40+ :smile:

To tyle. Chcialem jeszcze powiedziec ze CP dostajemy za exp i za lvl up jesli mamy signet ORAZ ze dostajemy duuuuzoo wiecej CP za granie w grupie tej samej nacji a podejrzewam ze CP przyda sie kazdemu na lvl 30 ze wzgledu na doskonalej jakosci armorki dostepne za CP i bron dla THF a kosztujace po 20 k na AH Wiec zbierzmy sie do kupy i pograjmy razem - roznice w lvl nie sa az tak sssstraszne zeby nie dalo sie zmontowac party 6 osob :smile:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 10:16 
Cytuj  
Black Lady napisał(a):
Ile razy jestem w grze tyle razy, gdy chcę o coś zapytać każdy mnie olewa...


Magda odnosnie twojego wczorajszego pytania o punkty za rybki:
punkty otrzymuje sie za przekazywanie do Gildii tzw. Ryby Dnia (Fish Of The Day). jaka rybke Gildia rzada mozna sie dowiedziec na miejscu. dodam tylko ze rzadana rybka jest adekwatna do twojego aktualnego poziomu skilla. jednak aby zaczac otrzymywac punkty za oddawane rybki musisz pogadac z guild masterem i otworzyc kontrakt (mozna miec otwarty kontrakty tylko z jedna Gildia na raz, wiec jesli otwirzysz go w innej poprzedni zostanie anulowany. nie pisza czy stracisz naskladane punkty) bardziej wyczerpujace inforacje na tema fishingu otrzymasz na stronie bardzo dobrego Proradnika o lowieniu, a ogolne informacje, bardziej skomasowane na stronie ffxiclopedia


Krzysiek2099 napisał(a):
...Tą misję można wykonać bez niczyjej pomocy ale zajmie to wieki i bedzie kosztowało majątek...


no tu sie z toba Krzysiu musze nie zgodzic (mi przy tej misji pomagal Thergal). samo przejscie po wiezy to nic (nie liczac tego ze konieczna jest mapa, a na nia trzeba miec Kaiser Sword (AH, Dancing Weapony) i przynajmniej lvl4 jeuno fame (zeby moc rozpoczac quest u gostka przy wejsciu do Qufim)). masz racje mozna polazic i stracic majatek na prizmy i oile. ale nie powiesz mi ze mozna zsolowac NMa Gigasa posrod bandy sobie podobnych.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 11:17 
Cytuj  
Gli2duS napisał(a):
ale nie powiesz mi ze mozna zsolowac NMa Gigasa posrod bandy sobie podobnych.

Jeśli się trochę poczeka to i jego można spokojnie zsolować :) Wczoraj znajomy zrobił tę misję na levelu 60 i była śmiesznie łatwa, a więc się go da zsolować :)

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 11:24 
Cytuj  
wieza na Qufim na Rank 4 to banal...jak bedziecie chcieli to poraz kolejny moge sie przejsc i zabic tam wszystko po drodze.


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.