mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 maja 2005, 19:20 
Cytuj  
chyba dobre bo chlopak sie nie odzywa , widac wsiakl :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2005, 21:29 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
chyba dobre bo chlopak sie nie odzywa , widac wsiakl :]


Krokodyl go zeżarł :wink:

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 07:18 
Cytuj  
Haha !
Pewnie sie utopil w ktoryms bajorek w Wetland ;D

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 07:19 
Cytuj  
Utopił to on się w krasnoludzkim browarze jak już dotarł do IF.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 08:26 
Cytuj  
Wrazenia :

Zarobiłem 4 g na AH na tym samym na czym wczesniej bym zarobił 50 silver :D
Bardzo fajna kolejka :D
Piwo dobre :D
Lag okrutny :D
Zajebiscie sie leci gryfem z Ironforge do Storm ;)
Dotarłem tam jako Druid lv 15
Teraz jestem lv 17 ;) i memlam questy na jakims zadupiu.
Dzieki ofiarnej pomocy Polaka udało mi się zrobić quest na aquatic form na lv 16 :)
Nie gram na PvP tylko na PvE.

Upierdliwa gra chwilami. Grafika .. hmm grafika swiata ladniejsza, mobki takie same wszedzie prawie, róznicy sa tylko w humanoidach, kazdy obszar ma swoj typ. Questy są meczące, bo monotonne. Nie widze rozgraniczenia na takie z sensem od takich bez sensu. 99% questow to idz zabij cos lub nafarmuj coś, choć drop rate jest wiekszy niz w FF-e to jednak ilosci efektywnie itemow tez sa wieksze.
Prawdopodobnie nie przedłuże poza okres darmowy, jednak chciał bym jeszcze dorwac cat form.
Kazda klasa ma swoje smaczki.

Przed rozpoczęciem gry warto sie zastanowić jakie crafting skille bedziemy rozwijac bo sie wyladuje jak ja .. mam doskonale zrodlo utrzymania - skining, herbalism, fishing - ale nie bardzo moge cos zrobic, musze sie przejsc do enchance mastera i zobaczyc czy moge trzepac itemki enchance ...
Od lv 15 dyrazstycznie wzrasta zapotrzeboanie na kase, jednak poza IF nie bardzo jest co kupic sensownego.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 08:49 
Cytuj  
poziom questów rośnie wraz z levelem. Dziwne gdyby postać wkręcała się w fabułę gry będąc na etapie żłobka. 15lvl co poniektórzy robią w kilka godzin. Na końcowych levelach zrobienie jednego questa to kilka - kilkanaście godzin (np. chain na Onyxie) i nierzadko trzeba odwiedzić ze 2-3 endgamowe instance.
Moby takie same - no to jesteś w domu - identycznie jak w FFXI ;)
lag - to raczej sprawa sprzętowa - ja gram na US i najczęsciej mam ~200ms. Chociaż gram po stronie hordy, a u nas nie ma dzikich tłumów w Orgrimmor.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 09:04 
Cytuj  
Cytuj:
Upierdliwa gra chwilami


Jakim cudem cokolwiek po przejsciach ze sterowaniem w FFXI może Ci sie wydac upierdliwe, nigdy nie zgadnę ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 09:12 
Cytuj  
Mark ...

Quest na Aquatic Form :
Dostałem e-mail od mojego mentora - druida zebym sie z nim spotkal.
Wiec ... do Darassus .. Centarion Envlave - 1 pietro, melduje sie.
Koles mi mowi ze cos tam gdzies tam .. ze musze sie wykazac i wogole opiekowac matka natura itp ... bardzo klimatyczne, naprawde ... ale zeby sie dowiedziec o co chodzi musze sie udac do moonglow do innego druida.
Ten mi mowi ze musze znalesc cos w jeziorze, ze moge kozystac z pechezykow itd ... [ dobrze ze nic nie bylo glodne w tym jeziorze : P ]
Ok, robie accept i dostaje 30 min na znalezienie jakiejs pierdoly na dnie ..
no wiec robie jump do wody ... ok ... JA PIERDOLE JAKIE TE JEZIORO WIELKIE ! ...szukam , szukam .. nurkuje, wracam zatankowac 02 i znow pod wode ... JEST ! ...znalazlem, prawie sie utopilem po otwarciu wyplywajc na powierzchnie .. doslownie ostanie sekundy ... dobra, tera bieg do kregu ... O W MORDE to z drugiej STRONY Glow ! .. biegne ...
wpadam do kregu zdyszany jak maly osioł .. odpala itemek ... i jakas laska mowi mi zebym cos znalazl a jak to znajde to udal sie z tym tu aby to polaczyc a potem do goscia w Glow ktory to wezmie i cos tam ...
no fajnie ... ale zebym wiedzial gdzie szukac to musze pogadac z mieszkancami GloW .. .no to zapierdalam jak motorek po calym glow i wypytuje NPC ... co taureni mowia to nie bede cytowal ;) ... no dobra ... znalazlem tych co mi powiedzieli ze gdzis tam cos tam na glebkosci ktora mierzdzy jest skrzynka ... no to Heartsotne .. .Auberdine i szukam skaly wygladajcej jak kly ... ok, dobrze ze kumpel byl ze mna bo tam co 5 krokow sa takie sakly, a kolo kazdej plywa glodne bydle lv 18 ... no dobra, przyjaciel znalazl skrzynke .. nurkuje, otwieram .. pryszcz .. przedtem wybil trzy glodne węzozaury .... lv 18-19 .. no to nastepna lokacja .. Na wybrzezu kolo Stormforge !!! kurwa, jak bym nie byl zawziety na ten IF wczesniej to bym nawiet nie wiedzial gdzie to miasto jest ... no to go ! ... auberdine > statek do mold >> bieg do IF ... 1,5 h ...
ok, z IF gry do storm, w meidzyczasie zerzarly nas orki na przeleczy :)) ...
wiec z Loch morden gryf > IF > storm i bieg ze storm ... zajebiste te rzezby .. startowa okolica ludzi i krasnali OWN elfowa ... dobieglismy na wybrzeze .. w miedzyczacie bylem napastowany przez jakis strachy z metalu i pisoglowe bydlaki .. docieramy na wybrzeze .. ale tu sie szfendaja jakies ryboludzie .. no dorze ze druid moze raise robic ... ok, no to plyniem ... przyjaciel nurkuje i spotyka elite rekina lv 21 ... pff co to dla niego ... poczekalem te 10 minut na spirit .. ok szukamy chest ... JEST ! nurkuje, dobrze ze byl babelek bo bym nei wyplynol ... ok, teraz do GLOW .. do kregu - lacze kawalki amuletu .. .zasowam do mentora w glow .. bla bla bla .. musze isc do mentora w Darassus .. ok no to GO ! ...
dobra, koles sie tam wyseplnil ,, mam aquatic form - 5h 40 min.
Jesli to jest prosty quest to ja nie chce znac skomplikowanego ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 09:13 
Cytuj  
O2 - nie wiem co ci nie pasuje ze sterowaniem w FF11, ale ja nie uzywam zadnych padow i gram tylko poslugujac sie klawiatura i zadnych problemow nie mam :P Tak naprawde to sterowanie w WoW jest o wiele trudniejsze anizeli w FF, wiec jakby Stok napisal upierdliwosci co do sterowania, to bym go tylko poparl, ale on napisal na tle ogolnym :)

Stok - tak do conajmniej 40 lvl nie masz wiekszosci skilli, czasem nawet musisz miec wyzej aby miec dodatkowe atuty. Troche trzeba czasu na ppoznanie jednak danej klasy :) Ja mam huntera na 60lvl i jeszcze go nie czuje tak do konca, ale PvP mnie tylko umacnia jak i zmusza do odpowiednich reakcji czy tez stylu gry.
No i tak naprawde troche OT:

Nienawidze ROGUESow !!!!!!!!!!!!!!

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 09:23 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Jesli to jest prosty quest to ja nie chce znac skomplikowanego ...

Bo Mark korzysta z opisow i poradnikow ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 09:24 
Cytuj  
weź Bodziek. Co tu porównywać? W pełni konfigurowalne standardowe sterowanie WASD + mysz znane z tysiąca innych europejskich i US gier do chorego systemu japońskiego gdzie aby nie wpadać na ściany trzeba tygodnia praktyki, ustawiania kamer, pisania makr do castowania podstawowych abilities /ja <nazwa> me i bindowania ich pod alpejskie konfiguracje w stylu alt + F1, a potem łamanie palców przy najprostszych skillach? Albo przepisywanie makr w zależności od party? ;)

Co do questów to faktycznie niektóre są strasznie zamotane. Sam pamiętam jak lataliśmy po barrens i szukaliśmy różnych rzeczy.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 09:40 
Cytuj  
Dla każdego coś dobrego... jest część questów w WoW, które sie robi automatycznie... znaczy zabij coś albo przynieś coś. Jednak jest masę świetnych questów z fantastyczną fabułą.

Akurat magiem siedzę w Hillsbrad.
Tam jest chociażby Helcular's Rod. Zaczynamy szukając przedmiotu, a konczymy wskrzeszając licha w Southshore.
Czy też Prison Break In, który zaczyna się jak polowanie na 4 undeadów a kończy znalezieniem pamiętnika, w którym jest bardzo ciekawa historia.
Takich questów jest mase, trzeba tylko się wczytać w quest description a nie lecieć na ślepo z levelami.

Przecież to jest MMORPG. Duzo ludzi zapomina co to jest to RPG na końcu. Czasami się trzeba trochę wczuć, wyłapac klimat. Poczytać, zwolnić posiedzieć w tawernie.

WoW właśnie ze względu na questy ma prawo się nazywać MMORPG, wszystko co było wcześniej to były MMOG i tyle...


P.S.
Przypomniały mi się jeszcze dwa ze strony alliance...
The Legend of Stalvan - W którym krąży się po róznych miejscach w Eastern Kingdoms, czasami kierując się stronami z pamiętnika odkrywając historię Klątwy Salvana, żeby na końcu spotkać samego Salvana który teraz jest undeadem...

A Weathered Grave - Czy też ten, też z Duskwood. Gdzie odkrywamy świeżo rozkopany grób a potem poznajemy historię paladyna, który stracił zonę i córkę i zrobił masakre w Darkshire.

W samym Duskwood są cztery takie questy, które powalają na kolana.
Każda mapa ma po kilka takich historii, które układają się w ciąg questów...

Trzeba tylko chciec dostrzec prawdziwą wartość tego...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 09:48 
Cytuj  
Mark pograj cfaniaczku na WoW bez modów jak ja, w pure config producenta.

Sterowanei kamera WCALE nie jest proste, a pisanie na party to istny kurwa absurd .. zeby cos napisac musze pierw dac /p potem enter i moge pisac ... pewnei jest opcja zbindowania sobie /say/ party itd ... ale narazie nie czulem potrzeby szukania tego poniewaz gram w party tak czesto ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 09:49 
Cytuj  
Scorpio - na dzien dzisiejszy mam tylko:
ct_raidassist
Spellalert (zastanawiam się czy nie wywalić w sumie)

to wszystko ;)

Obracanie kamerką:
prawy przycisk myszy i jeździemy kamerką jak nam się podoba, nie zakłócamy w ten sposób kierunku biegu swojej postaci, lewy przycisk myszy i skręcamy płynnie myszą, autorun on/off - numlock.

pisanie w party channel - jeśli ostatnio pisales na party channel to masz domyślnie /p wystarczy enter i piszesz, jeśli nie to wystarczy /p text zatwierdzamy enterem

do tego shift i klick na nicka z chatu - mamy tell np.: ktos krzyczy WTS coś_tam, my jesteśmy zainteresowani, więc jeden click i mozemy do gościa tellować.
ct_raidassist daje leaderowi funkcję wywalania napisów na środek ekranu wołami - piękna sprawa podczas raidów, gdzie chat jest zaspamowany bo każdy coś gada. W ogóle konfigurowalny i programowalne UI WoW-a będzie podstawą w przyszłych mmorpgach (przynajmniej tak myśle).


Ostatnio edytowano 11 maja 2005, 09:57 przez Mark24, łącznie edytowano 3 razy
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 09:50 
Cytuj  
RTFM a potem pisz co sie da a czego sie nie da.
Boze, sterowanie jak najbardziej normalne, czat tez i jest w pelni konfigurowalny.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 10:01 
Cytuj  
Cytuj:
Sterowanei kamera WCALE nie jest proste, a pisanie na party to istny kurwa absurd .. zeby cos napisac musze pierw dac /p potem enter i moge pisac ... pewnei jest opcja zbindowania sobie /say/ party itd ... ale narazie nie czulem potrzeby szukania tego poniewaz gram w party tak czesto ...


Wpisujesz tylko raz z uzyciem /p a potem każdy wpis jest już automatycznie w czacie party.

np.:
"/p do dupy ta gra"
A potem każdy enter otwiera Ci party czat.

Jezeli Ci się nie podoba, to nie graj... 'Jeden woli sąsiadke a drugi jej matkę'. Nie wiem czy to ma sens, przychodzić na forum i psuć innym nerwy, są ludzie którzy lubią tą grę.

Gdyby to były jeszcze jakieś argumenty... ale jak ktoś mi mówi że sterowanie w FFXI jest lepiej rozwiązane niż WoW... no chryste... zachowajmy przecież odrobinę trzeźwości umysłu...
Sterowanie w FFXI było robione pod pada, to powinien być jedyny istotny argument w tej dyskusji, która wogóle nie powinna mieć miejsca. Równie dobrze możemy dyskutować czy koparkę się lepiej prowadzi niż Porshe.

Dalej.. bo nie mogę...
Sterowanie kamerą nie jest proste? Jak kurwa, gdzie kurwa... myszką się rusza... ;) (parafrazujać Adasia Miauczyńskiego)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 10:19 
Cytuj  
Po _PIERWSZE_ proszę na mnie nie najeżdzać, nie ja tu robie jakieś odwolania do FF-a, jedyne co napisałem jako porównanie to o drop rate ...
Po _DRUGIE_ dla mnie ten interfejs jest obcy, mowie z pozycji osoby ktora gra w wow moze 30 a moze 40 h łącznie, z lv 17.
Po _TRZECIE_ to co pisze nie jest rencenzja gry tylko są to moje subiektywne wrazenia
Po _CZWARTE_ dlaczego mam tu nie pisac o tym o czym pisze, dzieki temu np dowiedziałem sie jak dotrzeć do IronForge _CZEGO KURWA NIE MA W [bez R]TFM_
Po _PIATE_ nie robie osobistych wycieczek ... wiec jak komus nie pasuje sposob w jaki pisze niech omija.

A teraz sie dowiedzialem jak sobie ulatwic zycie w WoW.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 10:19 
Cytuj  
Wiesz co O2, jak ciebie czytam to flame mi sie wlacza, wylej sobie na leb kubel zimnej wody i potem pisz spokojniej, moze to jakis sposob na takich rozpalonych nastolatkow !!!! Elokwencja Twojej dyskusji jest porazajaca: kurwa, fuck itp (dziwie sie ze Beasta nie aggrujesz ;-) ) Zamiast napisac cos spokojnie to ty jestes jak burza, jak nie pierdolniesz to nie wytrzymasz (sorki ale mnie troche ponosi, coz po przeczytaniu kilku, no moze kilkunastu postow dwutklenka, to sie tak dotleniam, ze mi dym z uszu leci).

To ja spokojnie napisze na temat sterowania w WoW. Jest to na pewno do nauczenia, o ile w PvE spokojnie i bez stresu tak w PvP to trzeba sie niesamowicie nagimnastykowac aby w pelni efektywny sposob moc grac i wygrywac, szczegolnie jak sie musi operowac duza iloscia skilli. To jest moja refleksja na ten temat.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 10:27 
Cytuj  
Adaś Miauczyński to bohater Dnia Świra... a wink na końcu mógłby być wskazówką że nie do końca serio mówię.

Na nikogo nie robie wjazdów.

Nie używam słownictwa innego niż moi rozmówcy.

I piszę spokojnie. Raz mnie dzisiaj poniosło, ale to w innym temacie.

P.S.
Jeżeli kogoś obraziłem w swoim poście to przepraszam.
Jeżeli w moim poście są miejca, w których kogoś obrazam to grzecznie proszę o cytat.


Ostatnio edytowano 11 maja 2005, 10:31 przez Dwutlenek, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2005, 10:28 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
weź Bodziek. Co tu porównywać? W pełni konfigurowalne standardowe sterowanie WASD + mysz znane z tysiąca innych europejskich i US gier do chorego systemu japońskiego gdzie aby nie wpadać na ściany trzeba tygodnia praktyki, ustawiania kamer, pisania makr do castowania podstawowych abilities /ja <nazwa> me i bindowania ich pod alpejskie konfiguracje w stylu alt + F1, a potem łamanie palców przy najprostszych skillach? Albo przepisywanie makr w zależności od party? ;)

Co do questów to faktycznie niektóre są strasznie zamotane. Sam pamiętam jak lataliśmy po barrens i szukaliśmy różnych rzeczy.


Mark - chyba piszemy o dwoch roznych grach, nie mam pojecia o czym piszesz, natomiast w WoW to dopiero mozna palce polamc lece sobie magiem, jak to nazwales tradycyjny system WASD (co prawda to samo jest w FF11), operujac myszka i uzywajac klawiszy QWE musze jeszcze uztwac klawiszy od 1 do 0, nie wspominsajac o ewentualnych zmianach setow czy innych kombinacji zbindowanych klawiszy do skilli. Nie wiem gdzie jest trudniej ? Jak juz pisalem wczesniej w PvE spoko da sie to przezyc, tak w PvP to jest nie lada sztuka opanowac klawiature w sposob efektywny. Mark moze ty grasz Palkiem ze masz kilka skilli na krzyz i dajesz sobie rade ? ;-D (Im just kidding ;D)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.