mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 21:39 
 
W zyciu jest czas na wszystko, nawet hardkorower rajdy w WoWie. Jesli ktos sobie nie radzi w zyciu i zuzywa czas wylacznie na jedna czynnosc to jego pech, ale nie znaczy ze kazdy tak ma. Artykul troche denny bo ogolnikowy chociaz bywaja gorsze pisane na ten temat.

PS. Zawalic studia przez gre to trzeba miec talent, gz.;]

Pozdrawiam
Huba

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 21:41 
 
Oj tam zaraz zawalić. Zwykłe sprasowanie czasu :lol:


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 22:53 
 
Huba napisał(a):
W zyciu jest czas na wszystko, nawet hardkorower rajdy w WoWie. Jesli ktos sobie nie radzi w zyciu i zuzywa czas wylacznie na jedna czynnosc to jego pech, ale nie znaczy ze kazdy tak ma. Artykul troche denny bo ogolnikowy chociaz bywaja gorsze pisane na ten temat.

PS. Zawalic studia przez gre to trzeba miec talent, gz.;]

Pozdrawiam
Huba

Zawalić studia przez lenistwo to dopiero talent;)

****

Posty: 1217
Dołączył(a): 11.10.2005
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2007, 22:56 
 
To mam talent wychodzi na to :oops: :oops: :oops:


_________________
Śmierć jest czymś normalnym...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 00:06 
 
Nalogi to choroba niestety.

Osobiscie udalo mi sie napisac i obronic prace inzynierska z informatyki, 3 czy 4 miesiace po starcie wowa, w momencie kiedy byl na niego najwiekszy rush. Kwestia samozaparcia.

Musze przyznac ze najnowsze mechaniki daja ludziom nonstop cos do zrobienia, raid contentu jest tyle ze ludzie (normalni) nie zdaza go przerobic do czasu WotLK, a farmienie motek i daily questow to juz poezja.

Ale to nie jest specjalna wada gry. To jest raczej zaleta dobrze zrobionego produktu. Klient placi miesieczny abonament za rozrywke, i jesli chce, to produkt gwarantuje mu rozrywke przez 12h dziennie, caly miesiac, i nastepny..

Mysle ze jakby wprowadzic abonament na wodke, to moglibysmy uswiadczyc kompletny upadek spoleczenstwa. Na cale szczescie nie wszyscy maja komputery, i nie wszyscy lubia elfiki, albo krowki ;-)


_________________
Nestor#1522

**
Avatar użytkownika

Posty: 327
Dołączył(a): 9.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 07:01 
 
Cardano napisał(a):
Mocno przesadzony ten artykuł. Rozumiem, iż można znaleźć osoby o tak silnym uzależnieniu, ale to niewielki odsetek spośród milionów graczy.
Jakoś nie zauważyłem u siebie płaczu itp po zostawieniu WoW'a, ani jakieś tęsknoty....

A takie piękne książki Czerski pisał :)


Ja osobiscie znam kilka osob z BL ktorych imiona moznaby wstawic zamiast Ewy

**

Posty: 223
Dołączył(a): 9.07.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 08:12 
 
Grzmocik?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 08:47 
 
Shadhun_ napisał(a):
Cytuj:
Autor dobrze się przygotował do tematu i jest obiektywny. Nie osądza, nie ocenia tylko opisuje


To niech opisze też te 99% graczy którzy grają po prostu sobie i nie mają żadnych problemów z wowem.

Takie "wstrząsające" artykuły pewnie dało by się napisać o każdych hobbystach (ludzie sprzedający dom czy swoje organy wewnętrzne by mieć na rzadki okaz znaczka pocztowego 4tw).

Cytuj:
Panowie granie codziennie po kilka godzin, rajdowanie do 2 w nocy gdzie o 7 trzeba wstac JEST NALOGIEM.


A gdybym czytał ksiązkę do tej 2 w nocy czy oglądał film to było by normalne ?

Zgadzam sie. Takie Hardcorowe granie to ile 2% wszyscy tkich graczy ? (chinczykow nie licze).
Niektorzy tez chodza na riady, nie robia tego HArdcorowoq.
Ciekawe jest to, ze jak ktos czyta (jak to napisal Shadun), ksiazke od 7 rano do 3 w nocy (Co mi sie np. czasami zdaza chociaz juz rzadziej, nie dlatego ze mniej czytam tylko ze przeczytanie 800 stron zajmujemie 5-6h -;-), to nikt na to nie patrzy krzywo i jak na nalog. Albo jak ktos maniakalnie zbiera znaczki i monety, tez nie jest zle.
Wg. mnie biadolenie. Pare lat temu byla moda na uzalenienia od narkotykow, potem kolejno palenie alkohol, a teraz gry. Za rok albo dwa sie znudzi, bo juz nikomu nie bedzie chcialo sie o tym sluchac.
Ciekawe co bedzie nastepne. Moze teraz uzaleznienie od TV... O to by bylo ciekawe :>.

Dlaej uwzam ze artykul jest mocno tendencyjny. Co akuart jestem w stanie zrozumiec, bo on ma sie sprzedac. Jak sie napisze o przecietnym graczu, ktory powiedzmy loguje sie o 7-8, wlacza LFG i bierze ksiazke bo nie ma co robic (np. ja), to by bylo za nudne i nieciekawe... Tudziez, idzie na raidi 8-10 do 12 w porywach 1 ( i nie codziennie).
Nie zeby sie sprzedalo trzeba pokazac skarjne przypadki ktore zawsze stanowia mniejsznosc.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 09:29 
 
iniside napisał(a):
Ciekawe co bedzie nastepne. Moze teraz uzaleznienie od TV... O to by bylo ciekawe :>.


To ja sie pisze ... pierwsza/ max druga rzecza ktora robie po obudzeniu sie jest wlaczenie TVN24 ... :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 09:31 
 
Qraczek napisał(a):
iniside napisał(a):
Ciekawe co bedzie nastepne. Moze teraz uzaleznienie od TV... O to by bylo ciekawe :>.


To ja sie pisze ... pierwsza/ max druga rzecza ktora robie po obudzeniu sie jest wlaczenie TVN24 ... :(
robie tak samo ale tvn24 to również sniadanie, rozmowa z dziewczyną, karmienie kota, ubieranie się, wychodzenie do sklepu.

nie porównujcie tvn24 rano do 2-4 godzin w słuchawkach na łbie gdzie musisz powiedzieć brb 30 sec żeby sie odlać.

gra online powoduje alienacje bo nie można jej zpałzować nie możesz przerwać rajdu na 15 min zeby pogadać bo własnie dzwoni do ciebie stary znajomy, nie możesz iść na piwo bo własnie zadzwonił dobry kolega - masz umówiony rajd , który trwa / jesteś w instansie - własnie zaczeliście / jesteś w premade / jestes na arenie !


_________________
psn

****
Avatar użytkownika

Posty: 1034
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 09:54 
 
Hehe doładnie, sikasz na sygnal, wcinasz na sygnal, lecisz z psem na sygnal SUPER :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 10:11 
 
Deshroom napisał(a):
Qraczek napisał(a):
iniside napisał(a):
Ciekawe co bedzie nastepne. Moze teraz uzaleznienie od TV... O to by bylo ciekawe :>.


To ja sie pisze ... pierwsza/ max druga rzecza ktora robie po obudzeniu sie jest wlaczenie TVN24 ... :(
robie tak samo ale tvn24 to również sniadanie, rozmowa z dziewczyną, karmienie kota, ubieranie się, wychodzenie do sklepu.

nie porównujcie tvn24 rano do 2-4 godzin w słuchawkach na łbie gdzie musisz powiedzieć brb 30 sec żeby sie odlać.

gra online powoduje alienacje bo nie można jej zpałzować nie możesz przerwać rajdu na 15 min zeby pogadać bo własnie dzwoni do ciebie stary znajomy, nie możesz iść na piwo bo własnie zadzwonił dobry kolega - masz umówiony rajd , który trwa / jesteś w instansie - własnie zaczeliście / jesteś w premade / jestes na arenie !

Nie mozna. Wlasnie ze mozna. No ja moge :P


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 10:27 
 
niezłe poruszenie na forum :]
nigdzie tam nie jest napisane, że gry (wow) prowadzą do uzależnienia. raczej, że _mogą_ prowadzić. Co i tak znaczy, że nie jest to bezpieczna rozrywka i trzeba być ostrożnym :D


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 10:28 
 
Buffchef napisał(a):
niezłe poruszenie na forum :]
nigdzie tam nie jest napisane, że gry (wow) prowadzą do uzależnienia. raczej, że _mogą_ prowadzić. Co i tak znaczy, że nie jest to bezpieczna rozrywka i trzeba być ostrożnym :D

Wychodzac z tego zaloeznia dochodzimy dow sniosku ze czlowiek nic nie powinien robic bo wszystko grozi uzaleznieniem...


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 10:39 
 
iniside napisał(a):
Wychodzac z tego zaloeznia dochodzimy dow sniosku ze czlowiek nic nie powinien robic bo wszystko grozi uzaleznieniem...


dokładnie tak, albo odwrotnie :)
trzeba uważać na wszystko - nawet gra może zjebać życie
może wyda Wam się to mało wiarygodne, ale są ludzie, którzy nie mogą na ten przykład żyć bez pracy :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 10:45 
 
moj kuzyn jest tankiem, gra BARDZO duzo, non-stop rajdy lub areny

jak wyszlo TBC to wzial 2 tygodnie urlopu z pracy i gral non-stop

ja gram po te pare godzin dziennie, ale tylko wtedy gdy zostana mi jakies wolne chwile (praca/dziewczyna/inne sprawy i tak pochlaniaja sporo czasu)

wg mnie wow JEST gra od ktorej mozna sie uzaleznic i z pewnoscia jest sporo przypadkow ludzi, ktorzy poza ta gra swiata nie widza

a oburzenie niektorych i twierdzenie ze ta gra nie uzaleznia wynika raczej z obawy ze tak sie moze stac, przez co osoba grajaca odruchowo zaprzecza

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 10:48 
 
Damien napisał(a):
moj kuzyn jest tankiem, gra BARDZO duzo, non-stop rajdy lub areny

jak wyszlo TBC to wzial 2 tygodnie urlopu z pracy i gral non-stop

ja gram po te pare godzin dziennie, ale tylko wtedy gdy zostana mi jakies wolne chwile (praca/dziewczyna/inne sprawy i tak pochlaniaja sporo czasu)

wg mnie wow JEST gra od ktorej mozna sie uzaleznic i z pewnoscia jest sporo przypadkow ludzi, ktorzy poza ta gra swiata nie widza

a oburzenie niektorych i twierdzenie ze ta gra nie uzaleznia wynika raczej z obawy ze tak sie moze stac, przez co osoba grajaca odruchowo zaprzecza
dokładnie tak jest.
uzależnić się można od dłubania w nosie. problem w tym że uzależnienie od gry online powoduje że po 5 latach takiego grania real life wyglada hujowo bo to juz tylko zgliszcza
wg mnie poziom problemu wow okresla cisnienie na epici bo brak cisnienia na itemy oznacza ze mozna miec wszystko w dupie i to jest git. jak ma sie cisnienie na item trzeba wyrzec się masy rzeczy w real life


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 10:54 
 
Deshroom napisał(a):
Damien napisał(a):
moj kuzyn jest tankiem, gra BARDZO duzo, non-stop rajdy lub areny

jak wyszlo TBC to wzial 2 tygodnie urlopu z pracy i gral non-stop

ja gram po te pare godzin dziennie, ale tylko wtedy gdy zostana mi jakies wolne chwile (praca/dziewczyna/inne sprawy i tak pochlaniaja sporo czasu)

wg mnie wow JEST gra od ktorej mozna sie uzaleznic i z pewnoscia jest sporo przypadkow ludzi, ktorzy poza ta gra swiata nie widza

a oburzenie niektorych i twierdzenie ze ta gra nie uzaleznia wynika raczej z obawy ze tak sie moze stac, przez co osoba grajaca odruchowo zaprzecza
dokładnie tak jest.
uzależnić się można od dłubania w nosie. problem w tym że uzależnienie od gry online powoduje że po 5 latach takiego grania real life wyglada hujowo bo to juz tylko zgliszcza
wg mnie poziom problemu wow okresla cisnienie na epici bo brak cisnienia na itemy oznacza ze mozna miec wszystko w dupie i to jest git. jak ma sie cisnienie na item trzeba wyrzec się masy rzeczy w real life

No tak. A teraz jak mamy naukowca uzaleznionego od jego badana ktory poza nimi nie widzi swiata. Czym to sie roznicy od gier, pozatym ze na naukowca nikt nie naskakuje (chociaz tez nie ma "real life"), a na gry juz tak ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 11:00 
 
Jego badanie może przynieść światu wiele dobrego. Oczywiście zależy to od badania, ale skoro już teoretyzujemy, to przypuszczam, że szybciej przydadzą się komuś wyniki tego badania, niż czyjś epix z WoWa.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 11:00 
 
wiesz ja nie wiedze problemu w bycia nolifem bo się pracuje nad badaniami ale widze problem bycia nolifem bo sie gra w mmorpg.

bo imo głupio brzmi
"wiesz on nie ma znajomych i nie wychodzi z domu od 10 lat bo gra w gre komputerową"
vs
"wiesz on nie ma znajomych i siedzi ciągle w pracy od 10 lat bo pracuje nas wynalazkiem"

to nie chodzi o czepianie się - poprostu uważam za głupie wybieranie grania ponad szkołe, prace czy rodzine. TAKIE MAM ZDANIE

a co do uzależnień to nie jest usprawiedliwieniem wciągania koki to że heroina uzależnia bardziej


_________________
psn


Ostatnio edytowano 14 wrz 2007, 11:06 przez Deshroom, łącznie edytowano 2 razy
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.