mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 253  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 22:14 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Niższych zakresów dźwieku nie slyzysz, ale mają one wpływ na to jak brzmią dzięwki w wyższym zakresie (i te w wyższym mają wpływ na te w niższym).


No, dlatego pewnie do każdej piosenki dogrywać będą też np. piski nietoperzy, by oddziaływały na te niższe częstotliwości.

Nigga pls.

Gimmick bez znaczenia, chociaż na pewno znajdzie się grupka ludzi, którzy będą widzieć doskonale różnicę między 300 PPI a 350 PPI. Efekt voodoo znajdzie się wszędzie.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 lip 2012, 11:12 
Cytuj  
Ostatnio sobie z kumplem porownuje s2 i iphone 4s. Ogolnie oba telefony sa fajna, dzialaja na nich praktycznie identyczne aplikacje i mowiac szczerze wiekszych roznic nie widze.

Mam tylko jeden problem i pytanie zarazem:

testowalismy dyktowanie tekstu w roznych alfabetach. W obu telefonach dziala to dobrze, ale wysylajac tekst smsem samsung widzi ten z iphona, ale iphone widzi tylko znaki zapytania zamiast tekstu.

Co mozna z tym zrobic? W czym jest problem?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 lip 2012, 11:32 
Cytuj  
iPhone nie obsluguje prawidlowo smsów w unicode. Musisz zainstalowac jakis zewnetrzny soft.

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 lip 2012, 16:33 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Po kiego chuja oni dają do urządzeń więcej niż 300 PPI? Przecież to jest czysty idiotyzm i nie ma absolutnie żadnego znaczenia dla człowieka.

To tak, jak by nagle do słuchawek czy głośników dawali pasmo częstotliwości 20 Hz - 30 KHz na przykład. Albo próbkowanie 64 bitowe.

Nikt tego nie usłyszy, tak samo jak nikt nie zobaczy tych 350 PPI.


Faktycznie nikt nie zauwazylby skoku ~250 -> 300+ PPI. Tylko ze w tej chwili samsung laduje najwieksza chujnie jezeli chodzi o matryce do swoich aparatow. Wiec roznica miedzy jakimkolwiek pentylem a tym nowym wynalazkiem pewnie bedzie ogromna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2012, 17:46 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=YddnWW_JYiY

Google Nexus 7 200$
LOL. WANT. Oczywiscie za 200$.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2012, 20:13 
Cytuj  
iniside napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=YddnWW_JYiY

Google Nexus 7 200$
LOL. WANT. Oczywiscie za 200$.

była przecież dość spora dyskusja na jego temat w innym topicu :)
viewtopic.php?p=986010#p986010


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2012, 20:42 
Cytuj  
Tam nie patrze, bo tutaj to zawsze marek cos zabawnego powie :D.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 06:07 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
http://android.com.pl/news/sprzet/4693-samsung-stworzy-zabojc-retiny.html

Mareczqu sypie się ten Twój ajfon oj sypie.


W kórym miejscu?

Ja napiszę moze jeszcze raz: zaletą iphonów jest tak naprawdę system iOS, który jest kompletnie bezobsługowy, niezawodny i szybki. Ja nie mam czasu ani chęci by dłubać kurwa jeszcze w telefonie. Telefon dla mnie ma działać - tak jak pralka czy ekspres do kawy.
Akurat teraz pracuję z 4 kolesiami, hejterami apple. 3-ch ma GS3, jeden Note - więc mam porównanie. Szczególnie, że nudę w pracy zabijamy obstawiając jakieś grosze na williamhill-u. Nie wiem czy to samsung, czy android, ale im się strony na livie odswieżają z dużo większym opoznieniem, a już uzywanie kilku aplikacji i przełączanie pomiędzy nimi to mordęga zabijająca 4-rdzenie :P Ciekawe jaki telefonik kupią następnym razem - jak gostek z SG3 w ręku pyta mnie o aktualny wynik siatkówki, bo mu się strona "nie odświeża"..
Retina też, ale tak jak pisze Xanth to zadna zaleta iphona bo producentem jest samsung. Trochę nie nadążam za takim tokiem myślenia...

Mi się podoba to co mi się podoba. Miałem bezpośredni kontakt z obiema platfarmami. Wybrałem to co jest dla mnie lepsze. Do androida NIE zamierzam wracać. Zdecydowanie bardziej pasuje mi sprzęt apple.

Inside - Xanth się zachłystuje jedynie czarnym marketingiem apple. Pewnie chodzi w koszulce z kupą i jabłkiem na plecach. O tabletach ma zerowe pojecie.

Specjalnie dla ciebie:
Martwy pixel jest prawie nie widoczny i w ogóle nie przeszkadza (zresztą
>>> widoczny jest tylko w programie do wykrywania takowych). Niestety jest także
>>> poważniejsza wada z niespasowanym ekranem po lewej stronie (próbowałem
>>> dokręcać śrubki zgodnie z opisami w internecie - nexus nie ma żadnych plomb,
>>> niestety pomaga to tylko na chwilę). Z tym także mógłbym się pogodzić, ale
>>> jest trzecia wada - migotanie ekranu. Widoczne wieczorem (na najniższej
>>> jasności) po dłuższym wpatrywaniu się w ekran - np podczas czytania. Ekran
>>> robi się jaśniejszy na ułamki sekund co chwilę. W czasie dłuższego czytania
>>> bardzo to przeszkadza.


Wycinek mail-a jednego z kolegów który dostał ode mnie Nexus-a. Btw. Asus Polska bez problemu przyjmuje je na gwarancję.

Chociaż z drugiej strony - stare tablety lecą z ceny na ryj. Asus-a Transformer 10.1' (ponoć zdecydowanie najlepszy androidowski tablet poprzedniej generacji) widziałem gdzieś za 199GBP lub 249GBP. Imho warto sie zastanowić. Za Nexus-em stoi wsparcie samego google (zawsze ma się najnowszą wersję androida, nie trzeba czekać), no i mocarne bebechy. Z minusów - 7'. Zawodność i android idą w parze - więc nie będę o tym wspominał (bah..)

Jak się kiedyś na coś zdecydujesz to radzę porządnie testnąć swój sprzęt i ewentualnie reklamować. Jak to będzie ipad to nie zapomnij zmierzyć mu od tyłu temperatury! :evil: Lekko ciepły - zle!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 06:50 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
iPhone nie obsluguje prawidlowo smsów w unicode. Musisz zainstalowac jakis zewnetrzny soft.

X.


oczywiście kłamiesz - iphone jest 100% unicode enabled.

Najczęściej przyczyną takich błędów jest sieć operatora:
https://discussions.apple.com/thread/36 ... 0&tstart=0

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 07:01 
Cytuj  
Wadą Androida jest Java. Imho trochę skandal, że na takim syfie to działa. Java od zawsze była wolna. Jest i pozostanie.

Był niedawno projekt (edukacyjny pokazowy) gdzie grupa ludzi przeniosła Androida na Mono i C# i ponoć jest dosłownie wielokrotnie szybszy.

No, ale nic z tego nie wynika. Android dopóki będzie na javie polegał to zawsze będzie wolniejszy od iOS.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 08:12 
Cytuj  
Z tego co wiem nie koniecznie musisz robić aplikacje w java, a sam system to przecież nie java tylko linux, chyba że coś mnie ominęło to sorki.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 08:15 
Cytuj  
sula napisał(a):
Wadą Androida jest Java.

Wadą i zaletą jednocześnie. Dzieki maszynie dalvik oprogramowanie jest niezalezne od sprzetu. Gdyby aplikacje byly pisane bezposrednio na linuxa, ktory siedzi pod dalvikiem, to bylby problem taki, jak w dzisiejszych pc. Czyli ciagle problemy ze sterownikami i kompatybilnoscią oprogramowania, brak optymalizacji i duzo gorsze dzialanie. A tak, piszesz soft pod dalvika i masz gwarancje, ze zadziala na praktycznie kazdym (z niewielkimi wyjatkami) sprzecie z androidem.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 08:28 
Cytuj  
sula napisał(a):
Wadą Androida jest Java. Imho trochę skandal, że na takim syfie to działa. Java od zawsze była wolna. Jest i pozostanie.

Był niedawno projekt (edukacyjny pokazowy) gdzie grupa ludzi przeniosła Androida na Mono i C# i ponoć jest dosłownie wielokrotnie szybszy.

No, ale nic z tego nie wynika. Android dopóki będzie na javie polegał to zawsze będzie wolniejszy od iOS.

Na androida można pisać w C++ (i dowolnym innym jezyku, wkoncu to linux).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 08:47 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Ostatnio sobie z kumplem porownuje s2 i iphone 4s. Ogolnie oba telefony sa fajna, dzialaja na nich praktycznie identyczne aplikacje i mowiac szczerze wiekszych roznic nie widze.

Mam tylko jeden problem i pytanie zarazem:

testowalismy dyktowanie tekstu w roznych alfabetach. W obu telefonach dziala to dobrze, ale wysylajac tekst smsem samsung widzi ten z iphona, ale iphone widzi tylko znaki zapytania zamiast tekstu.

Co mozna z tym zrobic? W czym jest problem?


tu jeszcze o unicode w androidzie - to moze być problemem. Android ma kastrniętą obsługę unicode.

"Supporting Unicode" - which is simply a character encoding standard - and displaying Unicode text in a way that can be read properly are whole different things.

The latter requires both a proper font for the script concerned and a complex text rendering engine which applies rules embedded in the font to display text properly. In Windows this is handled by system library called Uniscribe, on Apple systems by ATSUI, and on Linux systems by Pango. Android is based on Linux but unfortunately Google seem to have removed the parts for handling complex scripts. (A rather strange decision since most Android devices are for communications including text.) Complex scripts work fine on other mobile devices using a Linux based operating system like the Nokia N9 and N900

Android also makes it difficult for users to install additional fonts or keyboard layouts that can be used by different applications without "rooting" their phone or tablet.

A few manufacturers of Android devices have implemented support on their own (e.g. Sony Ericsson's ST and MT series phones seem to support Devanagari and other Indic scipts very well.) On some Android phones Indic scripts will render OK in the browser - because the browser developer has added support of their own - but will not work in other applications.

Please see: http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=4153

Until this issue is properly fixed in Android, most devices running this operating system seem to be a poor choice for users who want to use scripts like Devanagari, Tamil, Bengali, Kannada, Punjabi, Telugu, Tibetan, Khmer, Sinhala, Malayalam, Burmese, and so on on their smart phone or tablet.

The part of Android that needs fixing to support complex scripts is libskia.so and libwebcore.so. So, if you are writing applications to support Indian languages, you might want to try replacing these libraries with your own modified versions.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 08:54 
Cytuj  
@Xanth

No tak uniwersalność i niezależność od sprzętu przy pisaniu zawsze były olbrzymią i jedną z niewielu zalet Javy.
Byłyby większe problemy prawda, ale byłoby znacznie szybciej ;p

O to znalazłem ten projekt w którym przepisali Andka używając Mono i C#.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Xob ... 39750.html

XobotOS się nazywa.
Jeżeli te wykresy nie są 'naciągane' to różnica jest porażająca.

@inside

edit:
vmn chyba jednak pierdoły tu napisałem także delete poszło ;p

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 09:20 
Cytuj  
sula - ale przyatakowałeś topic niepożądanymi newsami. Skupmy się na tym jaki to iOS jest chujowy i jakie brednie znów pisze Mark24.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 09:22 
Cytuj  
Wogóle to wczesniej o tym nie pomyślałem, ale Xanth nie masz racji. W C++/C/D/wybierz co lubisz też da sie napisać abstrakcyjne i niezależne od sprzętu API. Które też by dzilało na każdym telefonie i które by zapewniało, ze każda aplikacja będzie się uruchamiać na każdym urządzeniu.
Poprostu część, która by zapewniała działanie aplikacji byłaby abstrakcją nad tym co będzie gadać, ze sprzętem i producenci telefonów nie mogliby nią manipulować.
Tak własnie jest w przypadku WinRT na Win8.

Powiedzmy sobie szczerze. Akurat w tym miejscu Google poprostu zjebał. Java ma te zalete, że jest w miare łatwa, istnieja do niej darmowe IDE i działa na wszystkim.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2012, 17:50 
Cytuj  
dosyć odkrywcze inside trzeba przyznać.

Cały czas mam nadzieję, że Xanth jest na tyle honorowy że przynajmniej zareaguje na tym jak przyłapałem go na pisaniu hejterskich bzdur.
iOS - ma pełne wsparcie dla unicode.
Android - unicode wzięte z linuxa zostało wykastrowane przy przenoszeniu na androida.

Jeżeli SMS wyswietla sie na naszym telefonie nie poprawnie - to 50/50 - albo wina sieci (która niepoprawnie rozpoznaje unicode) albo wina tego telefonu z którego wychodzi wiadomość, bo to ten sprzęt koduje "znaczki" na unicode i wysyła...

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 16:48 
Cytuj  
http://www.emptyage.com/post/2867987559 ... acked-hard - wkleje i tu :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 22:23 
Cytuj  
Java to tylko język. Mylicie z maszyną wirtualną javy. O to był proces Oracle vs. Google. Że google nie wykorzystuje oryginalnych zabawek od suna.
Java działająca na wirtualce jest wolna, natomiast skompilowana trafia do tak samo niskiego poziomu jak C. Nie język, a sam interpreter jest problemem.
O-C dla iOS ma tą drobną przewagę, że musi być w jednym, zawsze spójnym środowisku kompilowany. Potem zaś przechodzi szereg testów zanim będzie mógł trafić do appstore. Ma to zalety i waty. Lepiej, bo jest w miarę stabilne (nie idealnie, ale byle co też się nie pojawi), gorzej, bo jako użytkownik nie mogę sobie wybrać czy chcę czegoś używać czy nie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 253  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.