mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 802 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 21:22 
Cytuj  
IMO bede realista i to powiem gra okarze sie zabugowanym crapem, który nie spełni ani wymagań hardcorowców ani masowych. Zeby MMO był dobry potrzebna są długie beta-testy z udziałem graczy i rozsądne stosowanie sie do ich sugestii. To co oni wypuszcza to bedzie czysta wizja twórców. a 7 lat developingu ;o to za duzo, zdecydowanie za duzo jak na gre :E


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 21:30 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Zeby MMO był dobry potrzebna są długie beta-testy z udziałem graczy i rozsądne stosowanie sie do ich sugestii.


A gdzie napisano że takowych nie będzie? Masz jakieś realne podstawy, by twierdzić, że grupa robiąca grę przez 7 lat, nie przeprowadzi naprawdę poważnej bety?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 22:29 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
iniside napisał(a):
Zeby MMO był dobry potrzebna są długie beta-testy z udziałem graczy i rozsądne stosowanie sie do ich sugestii.


A gdzie napisano że takowych nie będzie? Masz jakieś realne podstawy, by twierdzić, że grupa robiąca grę przez 7 lat, nie przeprowadzi naprawdę poważnej bety?

Biorąc pod uwage jakie przez 7 lat taki projekt poniosl koszta, nastepne powiedzmy 2 lata testowania do samobóstwo finansowe. Chyba ze sponsoruje ich jakiś filantrop który nie ma co robić z kasa.
Ew. zyski z gry sa wyliczone na jakieś 10 lat ahahhaha.
Gra nie jest robiona pod masówke z tego co aktualnie wiadomo, wiec ewntualny zysk moze byc po jeszcze wiekszym czasie -;-.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 249
Dołączył(a): 3.11.2007
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 00:05 
Cytuj  
Pomyślcie, jeżeli mają poukładane w głowie i rozumieją podstawowe prawa egzystencji, to zrobią wszystko by gra została wydana i żeby ludzie za nią płacili - a to wszystko ze względu na pożyczkę którą wzięli.

A tak w ogóle skąd w niektórych z Was tyle niechęci? Wowa też nie zrobiona w dwa jesienne wieczory, a robiło go bardzo dużo głów za nie małe pieniądze. A co z tego wyszło? Niby dobra gra, która tak na prawdę jest tylko popychadłem dla innych twórców do robienia lepszych od niej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 00:12 
Cytuj  
sqall napisał(a):
A tak w ogóle skąd w niektórych z Was tyle niechęci?


Zadnej niecheci, po prostu temat jest wyczerpany do czasu pojawienia sie konkretnych informacji.
Po prostu wiekszosc tutaj jest od dawna na etapie, ktory osiagniesz za rok czy dwa.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 249
Dołączył(a): 3.11.2007
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 00:40 
Cytuj  
Nie usłyszałem o Darkfallu 3 dni temu, więc nie rób z siebie spróchniałego dziadka i nie szczyć się tym że długo już siedzisz w temacie bo jeszcze okaże się że o grze wiem dłużej niż Ty. Obudźcie się, to forum to nie cały świat ;] A ja zacząłem tu pisać bo uznałem że akurat teraz jest na to dobry moment i nikt mnie nie będzie pouczał i robił z siebie jakiegoś wyjadacza.
Cytuj:
Na etapie który osiągniesz za rok czy dwa
a co Ty jesteś moim starszym bratem który dowiedział się że właśnie zacząłem się masturbować? :wtf:

Bez urazy ale niektóre wypowiedzi w tym temacie są tragiczne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 08:03 
Cytuj  
sqall napisał(a):
Nie usłyszałem o Darkfallu 3 dni temu, więc nie rób z siebie spróchniałego dziadka i nie szczyć się tym że długo już siedzisz w temacie bo jeszcze okaże się że o grze wiem dłużej niż Ty. Obudźcie się, to forum to nie cały świat ;] A ja zacząłem tu pisać bo uznałem że akurat teraz jest na to dobry moment i nikt mnie nie będzie pouczał i robił z siebie jakiegoś wyjadacza.
Cytuj:
Na etapie który osiągniesz za rok czy dwa
a co Ty jesteś moim starszym bratem który dowiedział się że właśnie zacząłem się masturbować? :wtf:

Bez urazy ale niektóre wypowiedzi w tym temacie są tragiczne.

A teraz co to ma do tego ze DFO to taki DNF. Wychodzi, wychodzi i gowno widać. . Powiem tak WHO tez wychodzi wychodzi i ciagle przesuwaja premire ale roznica miedzy DFO a WHO jest taka ze:
-Za WHO stoi EA, tzn. ze stoja za nimi miliarady $$$, a EA niedopusci do tego zeby gra byla odkladana w nieskocznosc.
-WHO jest robione pod masowego klienta, to jest gra ktora w oczach szefów EA ma zniszczyć, zmiażdzyć i poturbować WoWa.
-DFO jak wynika z ego co wiem to gra niszowa, jesli ta porzyczka 26mln $ jest prawda, to oni sie nie wyplaca przez 15 lat -;-. O ile wogole ktos bedzie w to gral i zakladajac ze premiera odbedzie sie w ciagu roku. Bo jak zacznac robi beta testy, to trzeba bedzie sie pewnie znowu zaciagnac.. A w tedy wiekszosc i tak bedzie miala t gdzies to bo bedzie Warhammer i kto bedzie pamietal o jakims DFO ?.
Dla mnie ta gra zdecha zanim powstala. Po roku czy dwoch powinny ruszyc beta testy zeby tworcu mogli zrobic gre pod graczy, a nie robi ja wede wlasnego widzi misie ;o.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Posty: 29
Dołączył(a): 7.04.2007
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 10:40 
Cytuj  
iniside napisał(a):
A teraz co to ma do tego ze DFO to taki DNF. Wychodzi, wychodzi i gowno widać. . Powiem tak WHO tez wychodzi wychodzi i ciagle przesuwaja premire ale roznica miedzy DFO a WHO jest taka ze:
-Za WHO stoi EA, tzn. ze stoja za nimi miliarady $$$, a EA niedopusci do tego zeby gra byla odkladana w nieskocznosc.
-WHO jest robione pod masowego klienta, to jest gra ktora w oczach szefów EA ma zniszczyć, zmiażdzyć i poturbować WoWa.
-DFO jak wynika z ego co wiem to gra niszowa, jesli ta porzyczka 26mln $ jest prawda, to oni sie nie wyplaca przez 15 lat -;-. O ile wogole ktos bedzie w to gral i zakladajac ze premiera odbedzie sie w ciagu roku. Bo jak zacznac robi beta testy, to trzeba bedzie sie pewnie znowu zaciagnac.. A w tedy wiekszosc i tak bedzie miala t gdzies to bo bedzie Warhammer i kto bedzie pamietal o jakims DFO ?.
Dla mnie ta gra zdecha zanim powstala. Po roku czy dwoch powinny ruszyc beta testy zeby tworcu mogli zrobic gre pod graczy, a nie robi ja wede wlasnego widzi misie ;o.




Aż tak tragicznie to chyba nie jest :)
Jakby chcieli do końca słuchać graczy jak ma wyglądać ich gra to by zrobili pewnie wowa, a tego przecież ani oni ani cześć z nas nie chce. Ten cały WHO w którego nie grałem ale coś tam sobie od czasu do czasu przeczytam to EA chce zrobić klona wowa, ludzie się przesiądą i po pewnym czasie stwierdzą że to już było ... A sama nazwa Darkfall jest na tyle już rozpoznawana, tyle szumu narobione przez te lata, że pewnie jakby chcieli to by sprzedali cały projekt z ekipą i nazwą i znalazł by się jakiś gigant przemysłu komputerowego który pewnie by to kupił i jeszcze wszyscy by zarobili. Przypomina mi się historia marki Blaupunkt :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 11:23 
Cytuj  
Dragu napisał(a):
iniside napisał(a):
A teraz co to ma do tego ze DFO to taki DNF. Wychodzi, wychodzi i gowno widać. . Powiem tak WHO tez wychodzi wychodzi i ciagle przesuwaja premire ale roznica miedzy DFO a WHO jest taka ze:
-Za WHO stoi EA, tzn. ze stoja za nimi miliarady $$$, a EA niedopusci do tego zeby gra byla odkladana w nieskocznosc.
-WHO jest robione pod masowego klienta, to jest gra ktora w oczach szefów EA ma zniszczyć, zmiażdzyć i poturbować WoWa.
-DFO jak wynika z ego co wiem to gra niszowa, jesli ta porzyczka 26mln $ jest prawda, to oni sie nie wyplaca przez 15 lat -;-. O ile wogole ktos bedzie w to gral i zakladajac ze premiera odbedzie sie w ciagu roku. Bo jak zacznac robi beta testy, to trzeba bedzie sie pewnie znowu zaciagnac.. A w tedy wiekszosc i tak bedzie miala t gdzies to bo bedzie Warhammer i kto bedzie pamietal o jakims DFO ?.
Dla mnie ta gra zdecha zanim powstala. Po roku czy dwoch powinny ruszyc beta testy zeby tworcu mogli zrobic gre pod graczy, a nie robi ja wede wlasnego widzi misie ;o.




Aż tak tragicznie to chyba nie jest :)
Jakby chcieli do końca słuchać graczy jak ma wyglądać ich gra to by zrobili pewnie wowa, a tego przecież ani oni ani cześć z nas nie chce. Ten cały WHO w którego nie grałem ale coś tam sobie od czasu do czasu przeczytam to EA chce zrobić klona wowa, ludzie się przesiądą i po pewnym czasie stwierdzą że to już było ... A sama nazwa Darkfall jest na tyle już rozpoznawana, tyle szumu narobione przez te lata, że pewnie jakby chcieli to by sprzedali cały projekt z ekipą i nazwą i znalazł by się jakiś gigant przemysłu komputerowego który pewnie by to kupił i jeszcze wszyscy by zarobili. Przypomina mi się historia marki Blaupunkt :)


Wokół DNF też było kupe szumy. Marka znana jak najbardziej. Ale kazdy wie czego stala sie synonimem i jakim pośmiewieskiem :P.

WHO to nie jest clon wowa. Z tego co ja wiem to sa bardzo duze roznice :P


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 11:30 
Cytuj  
Jezeli ktos mi mowi ze DFO to rozpoznawalna marka to moge powiedziec tylko LOL. Sorry, ale pod wzgledem marketingu nie ma co rownac tego produktu do WHO, ktory te grosze kredytu wyda na sama reklame z calym zapleczem EA.
Jak ta gra w koncu wyjdzie to bedzie niszowy produkt ktorym interesowala sie mala grupa ludzi, cos w stylu shadowbane. Ogromny hype fanboi i ludzi spragnionych dobrego PvP. Pare serwerow, populacja na najwiekszych w primetime okolo 1200. Jezeli nie beda miec fallstart jak bylo w przypadku SB przez bugi tak zostanie na dluzszy czas, jezeli natomiast wydadza gre niedopracowana, a patrzac na SB i od kiedy na nia pracowali (pierwsze newsy w polskiej gazecie o tym widzialem w Top Secrecie jakis czas przed tym jak UO poszlo zlote) jest to rowniez bardzo prawdopodobne, nie wroze DFO dobrej przyszlosci :).

Jak reszta ludzi spragnionych gry w stylu UO bede tym ktory zamowi preorder kiedy bedzie to mozliwe, ale skonczncie sie napalac na ten produkt. A co do fansite, to sobie go robcie na podstawie plotek, bo przypominam ze istnieje calkiem sprawne NDA, wiec ludzie nawet bardzo gleboko w temacie ch. wiedza jak to tak na prawde wyglada.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 16:33 
Cytuj  
w dfo ma byc jeden server for all


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 17:13 
Cytuj  
zainteresowanie DFO raczej bedzie ogromne , tbh nie zdziwia mnie miliony wkurwionych graczy dla ktorych nie starczy kopi gry . Chodzi glownie o naval combat ktorego wlasciwie nigdzie nie ma , jedyna gra w ktorej mozna sie pobawic 100% piratem nie licze crapowatego potbs , juz to przyciagnie tysiace jak nie dziesiatki tysiecy fanow Kapitana Jacka :)
nikt w dfo nie kaze pvpowac , po prostu bedzie olbrzymia wolnosc wyborow a nie skakanie po dachu orgrimar bo akurat nie ma raidu , w mmo jak sie zawsze cos znajdzie do roboty to nie bedzie niszowy


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 249
Dołączył(a): 3.11.2007
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 17:22 
Cytuj  
Kolega wyżej racje posiada.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 19:58 
Cytuj  
Będzie niszowy, bo względnie mało osób o DFO wie, przynajmniej do czasu.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2007, 20:47 
Cytuj  
praktycznie gdzie bym o DFO nie wspomnial tam gra budzi spore zainteresowanie. gra może przyciągnąć wielu ludzi nie związanych z MMORPG (do licha, ja nie licząc 3 prób nie nudzenia się w eve nie tykałem mmorpga od 2-3 lat)


Posty: 29
Dołączył(a): 7.04.2007
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 01:24 
Cytuj  
To że coś jest produktem niszowym to znaczy że gorszym ? Dla mnie wcale nie musi być 40 serwerów każdy po xk ilości graczy, wystarczy mi jeden z 10k userów, tyle przynajmniej napisali w faq, i mi styka, nie wiem skąd się to wzięło że jak czegoś nie używa cały świat to jest do dupy, i gra jest fajna dopiero jak gra w nią 8mln osób, i co z tego jak ktoś słusznie napisał że się skakało po dachu bo rajdu nie było. To prawie jak powiedzieć ze Maybach jest chujowy bo jest produktem niszowym a VW Golf 2 jest zajebisty bo VW wydaje kasę na marketing a Maybach nie, tyle że dla zainteresowanych nie musi.

Zresztą cały ten flame zaczął się bo ktoś chce zrobić sobie fansite ? Ja pierdole i fajnie niech robi, ktoś chce sobie zrobić fansite o radiu maryja i tadeuszu rydzyku ? a niech robi, niech ma zajęcie i czerpie z tego frajdę a komentarz typu że wybrał zły temat zostawię dla siebie, to że wybrał sobie chujowy temat no trudno, widać tak chciał, nie chcę mu pomagać to mu nie pomagam ale też nie pierdole że jest złamanym fagasem bo coś takiego robi.

Pozdrawiam

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 01:33 
Cytuj  
chill... :<

Nikt nie pisal, ze produkt niszowy rowna sie zlo. Tylko po prostu DFO bedac produktem niszowym nie odrobi zbyt szybko pieniedzy, ktore w niego zainwestowali. Zakladajac w ogole, ze nie pojdzie w slady innego innowacyjnego, niszowego, hardcore pvp super projektu - SB aka massively multiplayer online failure.

Z flame'owaniem niedoszlego fansite makera to tez troche nie tak. Proponuje reread.

**

Posty: 249
Dołączył(a): 3.11.2007
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 01:51 
Cytuj  
Zgadzam się z Dragiem.

Jednak nasuwa mi się tutaj jedno pytanie. Jeżeli rzeczywiście w grze będzie dostępny tylko jeden serwer, a jak wiadomo nie będziemy mogli grać postaciami z innej grupy ras, to co w w wypadku kiedy gracz będzie chciał zagrać inną rasą? Będzie zmuszony usunąć postać rasy konfliktowej? Mam nadzieję że w rzeczywistości będzie więcej niż jeden serwer, a jeżeli jeden to zostanie zastosowane jakieś inne rozwiązanie tej sprawy.

*

Posty: 136
Dołączył(a): 9.02.2007
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 05:22 
Cytuj  
Zastanówmy się. Mówicie produkt niszowy, ok. Ilu z Was słucha Chopina? Bacha? A może Mozart? W ogólnym odniesieniu do tych dzieł funkcjonuje pojęcie sztuki wysokiej. W pewnym sensie małe grono odbiorców, jednak nikt nie nazywa utworów tych kompozytorów niszowymi. DFO może (a nie musi) stać się dziełem komputerowej sztuki wysokiej :P To, że będzie mieć mało fanów, nie znaczy, iż nie zarobi i nie będzie grą dobrą. Dlatego, że będzie miało stałe grono odbiorców o konkretnym guście, bo będzie orginalne i nie będzie się podobać każdemu. Jedni nie trawią shooterów, inny przygodówek, jeszcze inni RPG. Jeden rodzaj gier jest bardziej, a inny mniej popularny.
xD filozofia gier komputerowych :]

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 06:42 
Cytuj  
Nikt nie napisał "niszowe = słabe".


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 802 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 41  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.