mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 13:36 
Cytuj  
Instance w WoWie mają limit, gdyż bossy które tam są zabija się w 40 osób a nie 41. Dlatego też dzieje się to w instancach a nie w zonach outdoor gdzie przyszłoby by 2000 osób na raz każdy raz by uderzył bossa i boss by padł. Po czym wszyscy by zgodnie powiedzieli "o boże ale ten wow jest łatwy, bossy padają po 1 strzale".
40 vs boss to jest wyzwanie i fun a jedynym sposobem na ograniczenie jest zrobienie instance. Do tego dochodzi też aspekt techniczny - brak laga itd. itp.

Natomiast świat WoW jest otwarty i można spotkać setki innych osób wałęsających się po nim. Można do nich machać, gadać z nimi, spitować na nie, zabijać itd. To się nazywa interakcja, a takie gry noszą nazwę MMORPG.

*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 14:03 
Cytuj  
Ale realnie po 2 miesiącach gry powiem Ci, ze ogranicza sie to do:
- okazjonalnych buffów
- okazjonalnego pomagania/przeszkadzania w questach (w zależności od sytuacji, czasami jest to zbawienne ale czasami jak wypada słynny już paladyn o 15lvl wyższy i niby pomagając sprząta wszystko sprzed nosa (także exp) to można dostać wścieku)
- w contested: zczaszeczkowany undead rouge musi Cie zabić, po prostu musi...

Fajne jest to że jednak ludzie sobie czasem pomagają. Jednak w GW powiem Ci ze atmosfera w miastach jest całkiem fajna i jak widzisz w jednym miejscu mnóstwo (ok100) postaci graczy a gra nie laguje ani troche to nabierasz szacunku. Ja mam w obu grach poczucie gry z ludźmi a że ide na wyprawe w ramach jednej ekipy to ma to swoj klimat. Przyznasz ze w WoWie też głownie ludzie robią instance'y (poza raidami)
Cenie WoWa, otworzył mi oczy na online'owe gry i pokazał co to dobra gra, ale nie dajmy sie zwariowac. Pomysł z instancami w GW wcale nie jest taki zły i wcale nie niszczy idei wspólnego grania w jednym świecie. W GW za to jest bardziej rozwinięty aspekt rywalizacyjny.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 14:44 
Cytuj  
nie ma co dyskutować. GW to nie MMORPG. Nie każdemu musi się MMORPG podobać.

*

Posty: 120
Dołączył(a): 16.09.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 15:03 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
nie ma co dyskutować. GW to nie MMORPG. Nie każdemu musi się MMORPG podobać.

A kto ci dal prawo do takiej oceny? Zreszta jak wspomnialem wczesniej czy to ma jakies znaczenie? Chodzi o dobra zabawe a nie o to czy to mmorpg czy moze fpp. Podoba ci sie grasz nie podoba nie grasz i tyle.

*

Posty: 120
Dołączył(a): 16.09.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 15:08 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Instance w WoWie mają limit, gdyż bossy które tam są zabija się w 40 osób a nie 41. Dlatego też dzieje się to w instancach a nie w zonach outdoor gdzie przyszłoby by 2000 osób na raz każdy raz by uderzył bossa i boss by padł. Po czym wszyscy by zgodnie powiedzieli "o boże ale ten wow jest łatwy, bossy padają po 1 strzale".
40 vs boss to jest wyzwanie i fun a jedynym sposobem na ograniczenie jest zrobienie instance. Do tego dochodzi też aspekt techniczny - brak laga itd. itp.

Natomiast świat WoW jest otwarty i można spotkać setki innych osób wałęsających się po nim. Można do nich machać, gadać z nimi, spitować na nie, zabijać itd. To się nazywa interakcja, a takie gry noszą nazwę MMORPG.


Dokladnie tak samo jest w GW, wszyscy podeszliby i tluki jednego bossa, jaki bylby sens grania?

*

Posty: 135
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 19:05 
Cytuj  
jak ktoś już tu wspomniał GW to CORPG czyli Competitive Onlien Role Playing Game czyli online'owy RPG nastawiony na zmagania miedzy graczami


_________________
" Rób co chcesz niczego nie żałuj chciałes wybrałeś ej w dup* mnie pocałuj wiesz? "

PFK

*

Posty: 89
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 19:51 
Cytuj  
Nie wiem czy bylo to juz napisane, ale instance w GW sa po to zeby ograniczyc laga, czyli ograniczyc koszty utrzymania serwera = brak abonamentu..


_________________
Obrazek
Obrazek

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 21:03 
Cytuj  
CowzAreNotDead napisał(a):
Nie wiem czy bylo to juz napisane, ale instance w GW sa po to zeby ograniczyc laga, czyli ograniczyc koszty utrzymania serwera = brak abonamentu..


Ciekawa interpretacja podstawowych zalozen gry ;)[/list]

*

Posty: 135
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 22:08 
Cytuj  
Ja mam takie pytanie ile jest questów i czy np. zeby wykonac jakiegos questa w ogóle zeby go dostac trzeba mieć odpowiedni poziom?
I czy np jest ograniczenie że max to np 50lvl?


_________________
" Rób co chcesz niczego nie żałuj chciałes wybrałeś ej w dup* mnie pocałuj wiesz? "

PFK

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 07:43 
Cytuj  
questow jest duzo po ok 3-5 na lokacje - w duzych miastach do 15
w sumie bedzie ich kolo setki
kazdy quest mozesz wziasc na kazdym lvl

-CowzAreNotDead- > masz calkowita racje
instance w GW zrobili po to zeby zmniejszyc transfer danych, a jak juz podjeli taka decyzje to pociagnelo to za soba inne.
przyklad - raid 60 osob na bossa -> kazdy PC musi otrzymac dane o zachowaniu pozostalych 59 - jesli my tego nie odczuwamy to serwer musi sie bardzo napracowac.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 09:46 
Cytuj  
CowzAreNotDead napisał(a):
Nie wiem czy bylo to juz napisane, ale instance w GW sa po to zeby ograniczyc laga, czyli ograniczyc koszty utrzymania serwera = brak abonamentu..


No i dlatego GW nie jest MMORPGiem. Tam nie ma wspólnego świata. Miasto gdzie gracze się spotykają (zresztą podzielone na dziesiątki identycznych pod-miast) trudno nazwać "światem". A reszta to prawie offlinowa gra, ewentualnie wspólna rozgrywka w 5 - 10 osób (do tego nie trzeba wyspecjalizowanego serwera), bardziej przypomina to mapki z Quaka czy UT tylko w świecie RPG i Fantasy a nie FPS-a.

*

Posty: 89
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 11:07 
Cytuj  
Uwazam ze cala ta dyskusja ze GW nie jest MMORPG, a CORPG jest bezcelowa, wytykacie GW ze nie jest mmorpg, bo ma instance - to nadaje grze niepowtarzalny klimat, uzyjcie wyobrazni - Ksiaze Rurik zleca wam odnalezienie garnizonu Armi Charr'ow , zbieracie ekipe 3 podobnych sobie smialkow i wyruszacie w zniszczona pustynie, idac sucha sciezka spod ziemi wyskakuje na was grupa podobnych do skorpionow maszkar. Druzyna ustawia sie tak aby "czolgi" zaslonily wszytkich tych magow, i kaplanow ktorzy zasypiaja po pierwszym spotkaniu z krzepka reka Trolla, Udalo sie wam, Stefan jest mocno ranny - ale wystarczy chwila zeby wrocil do pelni sil. Po 15 minutach drogi najezonej Charr'ami i innym paskudctwem natrafiacie na garnizon bykow, teraz cinematic...uff..wodz cie zauwazyl, rozpoczyna sie bieg szalenczym pedem w strone bram miasta. Na team chacie slychac "LOL !", "ROTFL NOOB, WHY U LAUNCHED CINEMATIC", jednak nie to jest najwazniejsze, cudem docieracie do bram miasta zdajecie szybki raport Rurikowi, on kaze sie wycofac - mur stracony...i tak konczy sie kolejna misja popychajaca fabule do przodu. Pomyslcie, bez instance gra nie miala by tak wspanialej atmosfery, fabuly..a ludzie by powiedzieli "omg, kolejny diablo-WoW'o podobny h&s, a tak to mamy interesujaca hybryde :)


_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio edytowano 21 cze 2005, 11:10 przez CowzAreNotDead, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 89
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 11:10 
Cytuj  
Marciol napisał(a):
I czy np jest ograniczenie że max to np 50lvl?


Max lvl 20 - po lvlu 20 mozesz dalej expic, i zdobywac "nowe levele" ale bedzie nadal pisalo ze 20, i nie dostaniesz wiecej hp - tylko punkty skilli :)


_________________
Obrazek
Obrazek

*

Posty: 135
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 12:37 
Cytuj  
o lol : > a wiecie czy to sie ma zmienic?


_________________
" Rób co chcesz niczego nie żałuj chciałes wybrałeś ej w dup* mnie pocałuj wiesz? "

PFK

*

Posty: 116
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 13:34 
Cytuj  
Marciol napisał(a):
o lol : > a wiecie czy to sie ma zmienic?

raczej nie, bo takie byly zalozenia gry, zeby nie bylo koksowania jak w WoW czy innych mmorpg, h&s i rpg.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 14:32 
Cytuj  
koksowanie to teremin z H&S a nie z mmorpg.

*

Posty: 120
Dołączył(a): 16.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 14:56 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
koksowanie to teremin z H&S a nie z mmorpg.

ale z ciebie purytanin, i rasista
ok jedynym pelnoprawnym, pelnokrwistym i rasowym MMORPG jest WORLD OF WARCRAFT i repeat WORLD OF WARCRAFT, a teraz daj juz z tym spokoj,

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 15:12 
Cytuj  
robertos napisał(a):
Mark24 napisał(a):
koksowanie to teremin z H&S a nie z mmorpg.

ale z ciebie purytanin, i rasista
ok jedynym pelnoprawnym, pelnokrwistym i rasowym MMORPG jest WORLD OF WARCRAFT i repeat WORLD OF WARCRAFT, a teraz daj juz z tym spokoj,


Widzę, że szykowałeś się z tym zdaniem juz chyba od tygodnia.
Tylko nie wiem czy to jest akurat odpowieni komentarz do tej własnie wypowiedzi Marka ;)

P.S.
Wiesz to tak jakby ktoś Ci powiedział:
- ten samochód to jest chyba dla kobiet raczej...
Na to Ty:
- A co mnie obchodzi, że Twoja żona jest najładniejsza, Twoje dzieci najmądrzejsze a twoja teściow miła...
:wtf:

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 15:19 
Cytuj  
ta czepia sie - koksowanie czy nabijanie przez pol roku levela - dla mnie to samo
jakby ktos jeszcze nie skapowal = GW jest po to zeby grac PvP z gildia i tylko z gildia
areny, pve, przechodzenie czesci fabularnej to tylko ma na celu wprowadzenie do swiata i zaznajomienie sie z gra + odblokowanie run, przedmiotow dla postaci pvp.

Jak ktos jest nastawiony na granie sam - nuda po tygodniu do miesiaca

Tu NIE zabijesz nikogo sam, bo w tombach czy w GvG liczy sie tylko wspolpraca 8 osob.
wiecej niz 20 lvl? po co to nic nie zmieni - a co gorsza utrudni i tak trudne zabicie przeciwnikow bo beda miec wiecej hp

*

Posty: 116
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 15:28 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
koksowanie to teremin z H&S a nie z mmorpg.

To jak według ciebie nazywa sie nabijanie przez 2-3 miechy 60lvl w WoW? Zdobywaniem lvl ? Koksowaniem bedzie dla mnie tluczenie non stop tych samych creepow w celu podwyzszania levelu i zdobywaniu coraz to lepszych itemow, zeby moc dorownac innym w pvp (na przyklad). Niezaleznie od gatunku gry :|

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.