mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6087 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 305  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 18:53 
Cytuj  
I jeszcze połowa z nich gra pewno w 1024 na medium i płaczę, że grafika chujowa jest. O ile w ogóle widzieli tą grę oprócz YT, a na YT pewno 720 odpalają bo w 1080 im zamula grafika. No coz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 18:56 
Cytuj  
Nie no, grafika akurat szalu nie robi w SC2. Jest ladna, ale bez rewelacji. Ciezko zreszta spodziewac sie wodotryskow w grze rts, szczegolnie w takiej, ktora nie stawia na rozgrywke 3D. No ale jest powod, zeby ponarzekac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 19:04 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Automine - akurat nie dociera do mnie, że to casual tryb. To był jeden z wiekszych problemow w sc1. Zauwaz, ze teraz kazda rasa ma boosta jednostek, co za tym idzie jest ich duzo i szybko, a co za tym idzie automine jest czyms co pomaga w wydobyciu w czasie stawiania nowego expa.


Pomaga i to bardzo, więc jest to uproszczenie względem mechaniki SC, nie musi to do ciebie docierać ale prawdą jest, że macro jest w tej chwili o wiele łatwiejsze niż poprzednio.


Sobtainer napisał(a):
MBS - masz na mysli protossa?



I jeszcze Zerga oraz Terrana.

Sobtainer napisał(a):
SmartCasting? - Razoth mowisz teraz powaznie? http://www.starcraft2.net.pl/portal/sc2 ... sting.html

Jak zrobisz takie cos i mi pokazesz, to Ci przyznam racje tylko koreaniec jest w stanie takie cos zrobic w tak szybkim i krotkim czasie.


Czyli wg ciebie ta jedna zagrywka, gdzie Protoss i tak miał przeważającą armię a Zerg problemy z myśleniem dowodzą że Smart Casting nie jest uproszczeniem? Żeby rzucać teraz Psi Storm wystarczy zaznaczyć wszystkie jednostki i naciskać jeden klawisz na klawiaturze + wskazywać to myszką. ŻADNE wyzwanie względem tego co było w części pierwszej.

Sobtainer napisał(a):
Na razie to te 3 zmiany kompletnie do mnie nie docieraja jezeli chodzi o dyskusje o casual gamingu w sc2.


Do ciebie ogólnie jakoś mało dociera w tym temacie, więc nie ma problemu tutaj.



Sobtainer napisał(a):
Co do kampani podzielonej na 3 czesci. Stary, dzisiaj kazdy chce zarobic. Jak Ci sie nie podoba to nie kupuj z fochem, mnie to osobiscie nie interesuje. I tak 90% ludzi kupi, Ty pewno tez bo wszyscy dookola Ciebie beda grac.


Jest różnica między zarobić, a wydusić. I tak, już napisałem że kupię i pod jakim warunkiem, nie musisz się powtarzać.

Sobtainer napisał(a):
I jeszcze połowa z nich gra pewno w 1024 na medium i płaczę, że grafika chujowa jest. O ile w ogóle widzieli tą grę oprócz YT, a na YT pewno 720 odpalają bo w 1080 im zamula grafika. No coz.


Tej wypowiedzi nie komentuję bo jest żałosna. Na ultra grafika nie dość, że jest dla mnie słaba to jeszcze cholernie nieczytelna, więc wolę grać na medium i narzekać tylko na to że jest słaba.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 19:11 
Cytuj  
Drama. Razoth jesteś żałosny. Kończę tą dyskusję, polemizuj z innymi. Jest Was aktualnie 2 którzy płaczą. GL.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 19:21 
Cytuj  
sob bez urazy, ale z tego co przeczytalem tutaj do tej pory, to twoja wiedza na temat sc nie jest zbyt 'duza'.
a to o czym pisze raz to w wiekszosci prawda. szczegolnie na temat uproszczenia pewnych czesci sc2.
smartcasting to tez troche smiech w tej chwili. robie 10 tempow i bla bla castuje do usranej smierci.
poza tym mam wrazenie, ze w sc2 wymuszaja na maxa 'papier, nozyce, kamien' co zupelnie mi sie nie podoba ani mi nie odpowiada.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 19:32 
Cytuj  
Ok, ale mnie to po prostu nie interesuje bo gra jest zajebista i mi się fajnie gra. A szukanie problemów... po co?

PostNapisane: 24 kwi 2010, 19:35 
Cytuj  
Tylko Ty tu robisz drame Sob, jako jedyny na Świecie nie widzisz UŁATWIEŃ w sc2, które mają zapewnić takim noobom jak Ty jakiekolwiek szanse w grze.
Nawet nie otwieram tego filmiku, który wstawiłeś, bo wiem co na nim jest - spam forcefield'ów.
Wygląda to efektownie to fakt, ale dzięki smart castingowi jest to dość proste. Zwłaszcza w porównaniu do cast'owania stormów z sc1 o czym napisał Razoth. Już nie mówiąc o jakiś kombinacjach melee storm, disruption web i stormach.

Jeszcze lepszy przykład to samo pozycjonowanie jednostek - w sensie mur zealot'ow+ goon'y z tyłu - to musiałeś zrobić sam na 2 hotkeyach.
Teraz zaznaczasz kupkę i Ci się w miarę wydajnie grupuje.
Wiadomo, że i tak trzeba pogrupować armie w sc2, ale żeby poruszać w sc1 w takiej w miarę zorganizowanej formacji większą armią to musiałeś już być skillzorem.

Zaznaczam od razu, że mi te UŁATWIENIA jak najbardziej odpowiadają, ale zasłanianie się tym, że to wszystko dla E-sportu to kpina.
Te uproszczenia mechaniki są właśnie dla noob'ów, causuali. Przy APM rzędu 400 to progamerzy tych wysyłanych robotników nie widzą.
Myślisz sob, że dodasz słówko "exp", o którym miesiąc temu nie wiedziałeś i wszyscy to kupią?


Ostatnio edytowano 24 kwi 2010, 19:44 przez Gosugamer, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 19:43 
Cytuj  
dla esportu wszelkie ulatwienia to fail. Ulatwienia sa dla casuali, w kazdej grze.

myslalem, ze starcraft 2 to bedzie idealna kopia sc1, dzieki za uswiadomienie ,ale mi moze sie spodobac, bo nigdy nie fanbojowalem sc.


_________________
.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 19:48 
Cytuj  
lol przeceniacie te "ułatwienia". Od rana w dupe od terkow dostaje mimo że mam 3 drony w gazie =/
A tak na poważnie, według mnie ułatwienie jest ze strony smartcastingu i waypointu na minerały, ale dodane zostało chociażby macro w bazie (larwy/mule/boost) które każe do niej czasem wracać, rozwinięta została sfera taktyczna przez twarde kontry. Poza tym pozostała cała reszta - balans między eco/macro, scouting, nieco okrojone micro ale nadal potrafi zaważyć o całej grze.
Smartcasting wydaje się rzeczą naturalną, której brakowalo w sc1. Jeśli uważacie że przez to gra stała się bardziej do zgryzienia przez noobów to zapominacie o całej reszcie sc. Poza tym równie dobrze moglibyście powiedzieć że warcraft 2 stał się dla noobów bo można 12 jednostek na raz zaznaczyć, a w w1 trzeba było po 1 zasuwać i to było bardzo pro.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 19:50 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Poza tym równie dobrze moglibyście powiedzieć że warcraft 2 stał się dla noobów bo można 12 jednostek na raz zaznaczyć, a w w1 trzeba było po 1 zasuwać i to było bardzo pro.


Mialem podobna rzecz napisac...

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 20:06 
Cytuj  
Ale ja się absolutnie nie uważam za jakiegoś pro gamera. Po prostu uważam, że różnice jakie są pomiędzy 1 a 2 częścią nie kreślą dla mnie tej gry bo jest cholerny automining. Gra mi się w to przyjemnie, a jeżeli te ułatwienia wdłg was są rzeczywiście, to mi również nie przeszkadzają, a nawet mi pomagają.

To, że o starcrafcie nie wiele wiedziałem, również się z tym zgadzam i nie przeczę temu. Grałem w sc1 casualowo, po pracy w lanie. Ale to, że nie ma lanu w sc2 nie uważam za jakiś dramat, to że jest automining również. Może mam jakieś wonty do ceny gry, ale są to po prostu wonty ze względu na ceny innych gier. Nie płaczę, że robili tą grę 7 lat bo jest mi to do niczego nie potrzebne, kompletnie to zlewam.

To tyle ode mnie i prosze mnie nie bić :). Po prostu słyszę od wczoraj jakieś dramaty u inside'a i razotha + Kabraxisa jeszcze i chcę wyrazić swoją opinie o tym.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 20:42 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
pooma napisał(a):
Poza tym równie dobrze moglibyście powiedzieć że warcraft 2 stał się dla noobów bo można 12 jednostek na raz zaznaczyć, a w w1 trzeba było po 1 zasuwać i to było bardzo pro.


Mialem podobna rzecz napisac...


Oryginalna dyskusja tyczy się tego:

Sobtainer napisał(a):
Kabraxis, przeciez nikt nie bedzie robil gry ktora od zawsze byla pro dla casuali bo wy tego wymagacie.


Czyli w skrócie - Sob twierdzi, że Blizzard ma na względzie dobro e-sportu obniżając jakość grafiki przy okazji upraszczając masę innych ważniejszych rzeczy co tej idei e-sportowej "nieco" przeczy.

Ja tam jestem za uproszczeniami, bo nigdy nie grałem i nie będę grał pro w żadną grę komputerową, ale zasłanianie się e-sportem broniąc średniej i wymagającej pod względem sprzętowym grafiki to po prostu fanboizm w czystej postaci.

Sobtainer napisał(a):
Po prostu słyszę od wczoraj jakieś dramaty u inside'a i razotha + Kabraxisa jeszcze i chcę wyrazić swoją opinie o tym.



Nie mając przy okazji żadnego konkretnego kontrargumentu który zrobiłby z tej opini coś więcej niż tylko wypociny fanboja. No chyba, że za argumenty uważasz na przykład tą znakomitą wypowiedź:


Sobtainer napisał(a):
Razoth jesteś żałosny.


To faktycznie może już ze mną nie polemizuj.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 21:07 
Cytuj  
Ogromnym argumentem dla mnie osobiście, jest to, że mi się podoba gra w sc2 :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 21:23 
Cytuj  
Porownujecie 10 letniego Starcrafta, ktorego rozpracowano, dopracowano i rozryziono na 1000 sposobow, z 2 miesieczna BETA gry, ktora ma przed soba pewnie lata udoskonalen, balansu i zmian. Sorry, ale takie porownania sa idiotyczne.

Idac waszym tokiem rozumowania i opierajac sie na waszych postach, SC2 to powinna byc taka sama gra jak SC1 tylko z lepsza grafika, najlepiej 3D, zeby chodzila superplynnie na komputerze za 1000zl w 1080p, z 60 godzinna kampania i powinna juz byc zrobiona jakies 2-3 lata temu, no i oczywiscie posiadac juz balans taki jak 10 letni Starcraft, a jednoczesnie powinno byc w chuj nowosci, bo przeciez SC2 to gra wtorna, dla casuali i w ogole po co ja wydawali, przeciez bylo wiadomo, ze ja spierdola!

Po prostu rofl :)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 21:47 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Po prostu rofl :)

Zapomniałeś dodać że jeszcze powinna kosztować max 50 zł.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 21:57 
Cytuj  
polaczki...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 23:18 
Cytuj  
Jak sie komus nie podoba to moze mi dac kluczyk do bety


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2010, 23:27 
Cytuj  
Note: właśnie wbiliśmy na 1 miejsce w gold 2v2 i nas przeniosło z tymi samymi statmi do platyny na rank 9 :o
Czyli awanse jakoś już działają :wink:


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2010, 01:20 
Cytuj  
My z kumplem 2 razy do plat z golda przelazilismy :D Teraz też nas to czeka :D Wcześniej dało się wskoczyć nie koniecznie z pierwszego miejsca - ciekawe czy dalej tak jest czy coś zmienili.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2010, 06:50 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Jak sie komus nie podoba to moze mi dac kluczyk do bety


grabisz sobie


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6087 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 305  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.