mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

GW czy L2??
GW 39%  39%  [ 32 ]
L2 61%  61%  [ 50 ]
Liczba głosów : 82
Autor Wiadomość

Posty: 3
Dołączył(a): 30.04.2006
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 14:00 
Cytuj  
Nie wiem co wybrac wiec pytam sie was poniewaz macie jakies doswiadczenie w tych grach. Prosze pomozcie mi.


_________________
STOLEC

**

Posty: 333
Dołączył(a): 6.01.2006
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 14:22 
Cytuj  
Moim zdaniem bierz Lineage 2 :) na www.gram.pl jest tanio 69 zł jeśli masz wirtualne pieniądze , oczywiście jeśli się skusisz na tą gre . :]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 14:22 
Cytuj  
Primo - Guild Wars to nie MMORPG, tylko ORPG.
Jeśli chcesz widzieć masę graczy tylko w mieście, a poza wychodzić tylko sam/z drużyną - GW.
Jeśli chcesz mieć do dyspozycji cały świat, gdzie można spotkać różnych ludzi, a w endgamingu brać udział w oblężeniach zamków, razem z setkami innych graczy - L2.
L2 ma open pvp, nie wiem natomiast, jak rozwiązano to w GW, ale chyba jakieś areny do tego są, czy coś, rajt?


_________________
Obrazek

*

Posty: 96
Dołączył(a): 28.04.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 15:26 
Cytuj  
Dla farmerów, pkilerów, grinderów, to L2 będzie rajem.
Dla taktyków, ludzi ceniących dobre, zbalansowane grupowe pvp oraz przygodowy system misji a nie questy "zabij 20 goblinów" dobre będzie GW.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 15:56 
Cytuj  
Powiedziałbym raczej, że dla ludzi lubiących MMORPG L2 będzie lepsze, a dla ludzi gustujących bardziej w klimatach Diablo - GW.


_________________
Obrazek

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 16:06 
Cytuj  
a ja bym powiedział ,że wogule się nie orientujesz .
A jak się nie orientujesz to GO AWAY !!!

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 16:22 
Cytuj  
Przemo19 napisał(a):
a ja bym powiedział ,że wogule się nie orientujesz .
A jak się nie orientujesz to GO AWAY !!!


A ja bym powiedzial ze taki pseudo cwaniaczek jak ty moze wypierdalac ze swoimi aroganckimi komentarzami.

Ontopic,

Lineage i guild wars to zupelnie dwie rozne gry. GW to takie troche wieksze diablo, lineage 2 to MMORPG z miesiecznymi oplatami i o wiele wiekszym swiatem. Jesli jestes sobie w stanie poradzic ekonomicznie z linage to wybierz lineage, mozesz sprobowac wow'a ktory badz co badz jest troche bardziej grywalny z tego co slysze o L2.

Najlepiej zrobisz jak poszperasz w necie i poczytasz recenzje wszystkich gier ktore cie interesuja.


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 16:47 
Cytuj  
Jak tu komus doradzic gre, przeciez nikt nie jest obiektywny, gralem rok w L2, miesiac w GW, potem pol roku w WoW, potem D&D SWG RF Online i znowu siedze w WoW bo ta gra daje najwiecej urozmajcenia, znudzi ci sie questy to masz eventy, raidy, gildia to podstawa, jesli nie do masz bg, instancje, crafting od biedy tez, grinding, ganking i co zapragniesz, zalezy duzo od ciebie i tego jaki serwer wybierzesz, wazne tez w grach MMORPG znalezc gildie bo jesli solo to nuda cie zabije w kazdej grze.

Dlatego całkiem objektywnie polecam WoW i nie obiektywnie zapraszam na serwer Ravenholdt do gildii Warcry po stronie Hordy :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 17:26 
Cytuj  
Przemo19 napisał(a):
a ja bym powiedział ,że wogule się nie orientujesz .
A jak się nie orientujesz to GO AWAY !!!

To do mnie było?
Pokaż, co niezgodnego z prawdą napisałem...


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 17:36 
Cytuj  
Keii napisał(a):
To do mnie było?
Pokaż, co niezgodnego z prawdą napisałem...

W ogole nawet z nim nie rozmawiaj. l2Plonk keii ;)


_________________
Obrazek

**

Posty: 286
Dołączył(a): 3.01.2006
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 17:36 
Cytuj  
GW w klimatach Diablo ? Ciekawe w którym miejscu ?
Diablo to klimaty gotycko-fantasy w dośc mrocznym średniowieczu, z otwartymi nawiązaniami do sił piekelnych. Jednocześnie mamy tutaj świat z wyraźnym podziałem sił dobra i zła, będąc w otwartej wojnie między sobą, a areną tych zmagań jest świat śmiertelników.
GW to klimaty high-fantasy, świata przepełnionego potężnymi bohaterami, zdolnymi mierzyć się wilekimi zagrożeniami. Klimat bardzo odmienny.

No chyba że dla ciebie "klimaty Diablo" oznaczają mechanikę gry. Jeśli tak to mylisz się maksymalnie, do Diablo (hack&slash) podobny jest może MU. GW ma się do tego jak wół do karety, prędzej porónać to można do Magic: The Gathering, a najprędzej do Counter Strike.
GW to drużynowe pvp + pve też cooperative z fabuła i questami przygodowymi.

**

Posty: 292
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 17:53 
Cytuj  
Ja bardziej preferuje GW, L2 mi sie troche nudzi bo jest jedno w kolko ... ciukanie i mobow, czasem castle siege a pvp moim zdaniem jest szajski chyba ze jakies eventy. W GW mozesz tez zabijac moby dla expa [co jest strata czasu...], ale lepiej wykonywac misje i questy wtedy szybciej nabijesz lv. Zreszta poczytaj sobie:

http://www.mmorpg.pl/viewforum.php?f=46 - Lineage
http://www.mmorpg.pl/viewforum.php?f=62 - Guild Wars.

Wybierz dobrze :]


_________________

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 18:09 
Cytuj  
Yahzon napisał(a):
GW w klimatach Diablo ? Ciekawe w którym miejscu ?
Diablo to klimaty gotycko-fantasy w dośc mrocznym średniowieczu, z otwartymi nawiązaniami do sił piekelnych. Jednocześnie mamy tutaj świat z wyraźnym podziałem sił dobra i zła, będąc w otwartej wojnie między sobą, a areną tych zmagań jest świat śmiertelników.
GW to klimaty high-fantasy, świata przepełnionego potężnymi bohaterami, zdolnymi mierzyć się wilekimi zagrożeniami. Klimat bardzo odmienny.

No chyba że dla ciebie "klimaty Diablo" oznaczają mechanikę gry. Jeśli tak to mylisz się maksymalnie, do Diablo (hack&slash) podobny jest może MU. GW ma się do tego jak wół do karety, prędzej porónać to można do Magic: The Gathering, a najprędzej do Counter Strike.
GW to drużynowe pvp + pve też cooperative z fabuła i questami przygodowymi.


dokładnie to miałem na myśli Keii pisząc ,że się nie orientujesz :)

Nestor: uspokój się . a zresztą pisz co chcesz i tak mi to lotto ;) Nie będe się zniżał do twojego poziomu.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 18:37 
Cytuj  
GW nie ma co porownywac do MMO, bo takowym nie jest, naturalnym porownaniem dla GW jest Diablo2@BN.


_________________
Nestor#1522

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 18:45 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
l2Plonk keii

Nie bede :P
ktośtam napisał(a):
<Długie wytłumaczenie>

Chodziło mi o grę, w której wszystko jest instanced i poza miastem (GW)/głównym czatem (D) nie spotyka się innych ludzi.
Grałem i w Diablo, GW i GW:F, więc orientuje się, że gry te wyglądają trochę inaczej.
To był skrót myślowy (wydawało mi się, że jasny, skoro już na początku pisałem, że L2 = MMORPG, GW = ORPG). Widać, niezbyt.


_________________
Obrazek

**

Posty: 286
Dołączył(a): 3.01.2006
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 19:51 
Cytuj  
SKrót myślowy zbyt skrótowy, bo w określeniu klimaty nie ma nic pozwalającego się domyślić o co chodziło. Ale to neważne.

Dziwi mnie za to że nie nazywa się GW MMO. Jest bardziej MMO od dowolnego L2 czy WoW. Czemu ? Bo nie ma rozbicia na realmy servery i każdego z milona graczy można spotkać zawsze i wszędzie, bez potrzeby zmian realmów, migracji i czegokolwiek. Tak więc w tych swoich nędznych nie otwartych instancjach może się spotkać w dowolnym miejscu tylko ludzie z korei, stanów, japonii, litwy i włoch i populację i community stanowi nie 1000+ osób jednego serwera, ale populacja wszystkich graczy gw.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 20:32 
Cytuj  
Yahzon napisał(a):
Jest bardziej MMO od dowolnego L2 czy WoW.

Nie jest.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 21:05 
Cytuj  
Yahzon napisał(a):
SKrót myślowy zbyt skrótowy, bo w określeniu klimaty nie ma nic pozwalającego się domyślić o co chodziło. Ale to neważne.

Dziwi mnie za to że nie nazywa się GW MMO. Jest bardziej MMO od dowolnego L2 czy WoW. Czemu ? Bo nie ma rozbicia na realmy servery i każdego z milona graczy można spotkać zawsze i wszędzie, bez potrzeby zmian realmów, migracji i czegokolwiek. Tak więc w tych swoich nędznych nie otwartych instancjach może się spotkać w dowolnym miejscu tylko ludzie z korei, stanów, japonii, litwy i włoch i populację i community stanowi nie 1000+ osób jednego serwera, ale populacja wszystkich graczy gw.


Ale tylko w miastach sie mozesz spotkac, co to za przyjemnosc biegac w 8 os. po mapkach i jeszcze brak open pvp. Gw to dobra gra dla poczatkujacych, bo nie jest skomplikowana, nikt cie nie moza zabic znienacka i miejsce questa oznaczone jest na mapie. Takie rozwiazania jak dla debili.


_________________
@polygamia

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 21:45 
Cytuj  
Yahzon napisał(a):
Tak więc w tych swoich nędznych nie otwartych instancjach może się spotkać w dowolnym miejscu tylko ludzie z korei, stanów, japonii, litwy i włoch i populację i community stanowi nie 1000+ osób jednego serwera, ale populacja wszystkich graczy gw.


Mniejsze community sa o wiele lepsze od masowego i anonimowego chlamu. Pograj w prawdziwe MMO to zobaczysz jak to jest.

Nazywanie GW mmo to porazka, diablo 2 to tez bylo mmo? Do kazdego chatroomu mogl wejsc kazdy kto posiadal gre, o ile zalogowal sie na taki a nie inny realm.

Jak chcesz zobaczyc prawdziwie prawdziwe MMo to polecam eve-online.com, 150 tysiecy kont, srednio 12k ludzi online, w jednym swiecie, bez realmow ani niczego :) A nie miejski czatroomik pokroju GW ;]


_________________
Nestor#1522

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2006, 21:52 
Cytuj  
Yahzon napisał(a):
SKrót myślowy zbyt skrótowy, bo w określeniu klimaty nie ma nic pozwalającego się domyślić o co chodziło.


Ciekawe. Bo wydaje mi się, że spora część użytkowników tego forum, która grywała już w różne MMO załapała ten skrót myślowy.

Yahzon napisał(a):
Ale to neważne.


ok

Yahzon napisał(a):
Dziwi mnie za to że nie nazywa się GW MMO. Jest bardziej MMO od dowolnego L2 czy WoW. Czemu ? Bo nie ma rozbicia na realmy servery i każdego z milona graczy można spotkać zawsze i wszędzie, bez potrzeby zmian realmów, migracji i czegokolwiek. Tak więc w tych swoich nędznych nie otwartych instancjach może się spotkać w dowolnym miejscu tylko ludzie z korei, stanów, japonii, litwy i włoch i populację i community stanowi nie 1000+ osób jednego serwera, ale populacja wszystkich graczy gw.


MMO = Massive Multiplayer Online.

Teraz pokaż mi "Massive" w GW.

Co z tego, że mogą spotkać się różne osoby z dowolnych zakątków świata na jakiejś tam mapce skoro liczba graczy jaka może być na raz w jednym miejscu zbliżona jest do trybu multi dowolnego FPS'a

W FPS też gracze z Japonii mogą spotkać się z graczami ze Szwecji/Polski whatever. To czyni każdego fps’a grą MMO??

Co z tego że na jakiejś mapce dana drużyna wykonuje jakieś misje skoro ta "mapka" jest instancjonowana i tak naprawdę po zakończeniu rozgrywki cała interakcja jakiej dokonaliśmy z światem jest tracona.


Ostatnio edytowano 1 maja 2006, 00:29 przez Goatus, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.