mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Grasz jeszcze?
Tak 43%  43%  [ 40 ]
Nie 35%  35%  [ 33 ]
W ogóle nie grałem - jestem ślepy i chce zobaczyć wynik :< 22%  22%  [ 20 ]
Liczba głosów : 93
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2012, 07:49 
Cytuj  
Ludzie podeszli do tej gry z błędnymi oczekiwaniami. Co tak naprawde można robić innych MMO:
1. Levelować (najcześciej jest to mindless rush do levelu XXXX. który jest niesamowicie wrecz nudny).
2. Farmić kolejne tiery itemów na level capie. I to na zasadzie jak nie masz poprzedniego tieru, to nie robisz następnego...
3. Crafting. Najczęsciej do niczego nie potrzebny bo 97% itemow jest soulbound on pickup, a lepsze itemy i tak sa raidów czy innej tzw. aktywnosci endgamowej.
4. Czasami sa dodatkowe aktywnosci takie jak Housing (idealny do gier z item shopem, wiec nie bojcie sie w GW2 bedzie to bardzo szybko), profesje dodatkowe (fishing ?), puzzle etc.

W GW2 jest wiekszosc tych rzeczy. Inna sprawa, że wszystko jest spłaszczone, poza pvp nie ma żadnego competitivnes i żadna z nich nie jest konieczna do robienia. Jak ktoś czuje parcie, żeby farmić w GW2, zeby mieć lepiej wyglądajacy itemek to imo powinien sie szybko udać do psychiatry. Bo ma poważne problemy z sobą...
Pomijam fakt. Ze ja farmy w GW2 nie czuje ze wzgledu na swietny combat, który dla mnie inne MMO (poza najnowszymi Action, FPS etc), odstawia o lata świetlne.
GW2 to gra dla ludzi typu completionist i explorer albo pvp.
Completionist bo jest tu naprawde ogrom rzeczy do skończenia i odkrycia.
Explorer wiąże sie z pierwszym i nie tylko odkrywaniem mapy.

A PvP ? No cóż. Kolejki na WvW i dramy o bagietki mówia same za siebie. Z WvW to może być tylko lepiej.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2012, 08:35 
Cytuj  
Chcialbym grac ale nie bardzo mam z kim. Mam dwie mocno low levelowe postacie i zero motywacji zeby sobie wlaczyc i popykac. Na razie GW 2 przegrywa u mnie z Torchlightem co nie znaczy, ze nie bede grac.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2012, 09:51 
Cytuj  
Granie w mmo bez gildii to hmm, słaby pomysł?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2012, 10:56 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Kolejki na WvW


Kolejki w Eu coraz mniejsze w US coraz większe.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2012, 11:32 
Cytuj  
Ja się cięszę z małych kolejek i to bardzo :).
W końcu mogę pójść na event o 20 i bezstresowo wejść. No max musze czekać z 10 minut. Pozwala to wejść na event całej gildi.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 3 paź 2012, 17:21 
Cytuj  
ech, no a ja od kiedy w sumie ten temat napisalem to juz sie nie logowalem :<
jedyne co gralem to WvW bo reszta była dla mnie przenudna, no i przyszedl czas ze odbijanie anzalia's pass i bronienie ogrewatch dzien po dniu zrobilo sie nudne. No ale miesiąc wytrzymałem - exoticow zadnych nie uzbieralem, ogolnie "cieszylem sie gra", ale po zrobieniu PVE 1-80 i graniu WvW w miedzyczasie to naprawde, przynajmniej dla mnie, nie chcialo mi sie "cofac" do innych krainek napierdalac mobki, ani powtarzac te same eventy.

Gra spoko, miesiac na MMO to ostatnio optymalny czas, wyszlo tak samo jak w SWTOR, czy TSW (co wbrew pozorom nie jest zle), z ta roznica ze wroci sie kiedys.

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2012, 21:03 
Cytuj  
ja tam wroce jak ta gra zacznie przypominac 1:)

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2012, 21:07 
Cytuj  
Chce ktoś kupić konto ?
Okazuje się, że nie mam kompletnie na nią czasu :/


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 3 paź 2012, 21:27 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
ech, no a ja od kiedy w sumie ten temat napisalem to juz sie nie logowalem :<
jedyne co gralem to WvW bo reszta była dla mnie przenudna, no i przyszedl czas ze odbijanie anzalia's pass i bronienie ogrewatch dzien po dniu zrobilo sie nudne. No ale miesiąc wytrzymałem - exoticow zadnych nie uzbieralem, ogolnie "cieszylem sie gra", ale po zrobieniu PVE 1-80 i graniu WvW w miedzyczasie to naprawde, przynajmniej dla mnie, nie chcialo mi sie "cofac" do innych krainek napierdalac mobki, ani powtarzac te same eventy.

Gra spoko, miesiac na MMO to ostatnio optymalny czas, wyszlo tak samo jak w SWTOR, czy TSW (co wbrew pozorom nie jest zle), z ta roznica ze wroci sie kiedys.

Z tym, że jeżeli potrzebujesz jakiegoś silnego powodu lub bodźca do powrotu, a to by sugerowała twoja wypowiedź - to pewnie będziesz musiał poczekać do czasu dodatku.

Bo z tego ci A.net mówiło to przed chyba poza dodatkami dodatkiem to mogą być zmieny w zonach typu nowe DE(nowe zony / dungi ewentyalnie?) i pewnie turnieje lub jakieś elo do sPvP - takze o ile nie jesteś fanem competetive sPvP w GW2 to raczej powodów nie będziesz miał do powrotu.
Tzn. ewentualnie do dodatku, a jak będzie trzeba kupić dodatek do specjalnie między powrotem na miesiąc po dodatku do GW2 lub czy Swtor-a/ WOW-a lub jakiegoś nowego P2P lub B2P mmo różnicy nie ma.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 3 paź 2012, 22:22 
Cytuj  
sula napisał(a):
Bo z tego ci A.net mówiło to przed chyba poza dodatkami dodatkiem to mogą być zmieny w zonach typu nowe DE(nowe zony / dungi ewentyalnie?) i pewnie turnieje lub jakieś elo do sPvP - takze o ile nie jesteś fanem competetive sPvP w GW2 to raczej powodów nie będziesz miał do powrotu.
Tzn. ewentualnie do dodatku, a jak będzie trzeba kupić dodatek do specjalnie między powrotem na miesiąc po dodatku do GW2 lub czy Swtor-a/ WOW-a lub jakiegoś nowego P2P lub B2P mmo różnicy nie ma.


w sumie tak naprawde to pewnie juz do tej gry nawet nie wroce, no ale kto wie! :wink:


Posty: 30
Dołączył(a): 6.04.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 12:46 
Cytuj  
Witam, nie czekałem specjalnie na gw2 -namówili mnie znajomi, mówiąc jaka ta gra świetna ect ect ect. Cały ten hype, który był przy starcie tej gry mnie ominął . Mam w gw 2 dwie postacie 80 lvl, 100% map odkrytych, na każdej z postaci po 3 exotic sety (MF, def, dps) + po dwa rodzaje różnych broni. Na arenkach 20 lvl pvp wbity. Ogólnie biorąc mocno nolifilem w tej grze .I po tym okresie stwierdziłem jak tu pisali przedmówcy że ta gra to tak naprawdę żaden "rasowy" mmo raczej e-mmo dla casuali, już o braku jakiejkolwiek rewolucji nie wspominając . Nie jest to słaba gra ale bardzo słabo rozbudowana bez jakiegokolwiek endgamu . Wszystko w niej da się rade zrobić w bardzo krótkim czasie i pozostaje nuda. Jak napisałem gra dla casuali ,którzy chcą pograć w przyzwoitą grę online z dwie godzinki raz dwa razy na tydzień. Ja już nie gram w gw2 -utrzymuję kontakt ze znajomymi/ guildią na tsie a wróciłem do star warsów bo uważam że ta gra więcej oferuje niż gw.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 17:17 
Cytuj  
JarreK napisał(a):
wróciłem do star warsów bo uważam że ta gra więcej oferuje niż gw

o kurwa.

Z resztą się zgadzam.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 18:49 
Cytuj  
JarreK napisał(a):
Jak napisałem gra dla casuali ,którzy chcą pograć w przyzwoitą grę online z dwie godzinki raz dwa razy na tydzień.


No tak, bo SWTOR to gra dla hardcorów :lol:

JarreK napisał(a):
a wróciłem do star warsów bo uważam że ta gra więcej oferuje niż gw.


Ta, to by wszystko wyjaśniało... I ciekawe, że masz odkryte 100% map :o


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 19:38 
Cytuj  
JarreK napisał(a):
Witam, nie czekałem specjalnie na gw2 -namówili mnie znajomi, mówiąc jaka ta gra świetna ect ect ect. Cały ten hype, który był przy starcie tej gry mnie ominął . Mam w gw 2 dwie postacie 80 lvl, 100% map odkrytych, na każdej z postaci po 3 exotic sety (MF, def, dps) + po dwa rodzaje różnych broni. Na arenkach 20 lvl pvp wbity. Ogólnie biorąc mocno nolifilem w tej grze .I po tym okresie stwierdziłem jak tu pisali przedmówcy że ta gra to tak naprawdę żaden "rasowy" mmo raczej e-mmo dla casuali, już o braku jakiejkolwiek rewolucji nie wspominając . Nie jest to słaba gra ale bardzo słabo rozbudowana bez jakiegokolwiek endgamu . Wszystko w niej da się rade zrobić w bardzo krótkim czasie i pozostaje nuda. Jak napisałem gra dla casuali ,którzy chcą pograć w przyzwoitą grę online z dwie godzinki raz dwa razy na tydzień. Ja już nie gram w gw2 -utrzymuję kontakt ze znajomymi/ guildią na tsie a wróciłem do star warsów bo uważam że ta gra więcej oferuje niż gw.



No cóż, końcówka mówi sama za siebie :P. Bo przecież w SWTOR PvE jest mega, nie mówiąc o PvP, które jest żałosne delikatnie mówiąc. Przecież każde mmo po miesiącu miało taki end-game, że na lata by starczyło :0.

Aha, no i gratuluję dziewczyny jak zawsze ;).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 19:50 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
JarreK napisał(a):
Jak napisałem gra dla casuali ,którzy chcą pograć w przyzwoitą grę online z dwie godzinki raz dwa razy na tydzień.


No tutaj chlopak ma racje. Sam gram podobnym systemem bez spinki, ze sie zaplacilo abo i trzeba cisnac. 8)

Ps. Jarrek- Co to u licha jest e-mmo albo "rasowe" mmo? :D
Ps.2 SWTOR to jest wg. Ciebie rasowe mmo?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 19:56 
Cytuj  
Hmm nie wiem jak wy to robicie, serio. Ja cisnę, i cały czas mi brakuje na legendary, brakuje karmy na sety i badgy na sprzet. Do tego farmie wciaż AC bo marków za mało :/. Chyba jakieś czity macie :/.


Grając 2h 2 razy w tygodniu to co najwyzej można na www skoczyc zobaczyc keepa.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 20:02 
Cytuj  
Nie ma się co czarować, GW2 zdecydowanie nie jest grą dla hardcore'owych graczy. Możecie sobie płakać, tupać i zgrzytać zębami ale nie zmieni to prawdy. Miałem niesamowity hype na tą grę ale teraz, po wbiciu 80lvl, zagranych setkach sPvP (zarówno na betach/stress testach jak i normalnie), zdobyciu setu exotic nie ma co robić. WvW mnie zupełnie nie interesuje, bo nienawidzę bić bramy i generalnie mass pvp mnie odrzuca. sPvP na 4 mapkach z w większej mierze debilami nie dość że wkurwia to jeszcze robi się nudne jak flaki z olejem. tPvP jest całkiem całkiem ale nie ma ladderów. Generalnie całe to sPvP jest bez żadnego celu i jakby tu nie psioczyć na PvP w SWTORze, WoWie, Rifcie czy innych theme parkowych produkcjach, to ma ono tam jakiś większy sens, chociażby w ciułaniu tego gearu (problemem w tych grach jest to, że jest się bez szans w starciu z przeciwnikami w lepszych setach (chujowy matchmaking, chociaż w Rifcie niby to jakoś naprawili) grających dłużej a nie będących koniecznie lepszymi, tu kudos dla GW2). Sama koncepcja GW2 jest zajebista i z niecierpliwością będę czekał na jakieś rozwinięcie end game'u ale do tego czasu GW2 trafia na półeczkę.

@up

De facto sety z dungów zdobywa się jedynie w celach estetycznych, jak kogoś nie bawi granie jak panienka i ubieranie swojej postaci w piękne ciuszki, a chcą ciekawie spędzić czas bez nudy i z jakimś celem to nie będzie się babrać w farmienie instancji. A jeśli chodzi o legendary to wymagania na tą broń są trochę chore, a nagroda za spędzony na tym czas jest zbyt niska IMO.


_________________
steam: Deathel

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 20:45 
Cytuj  
Ale GW2 nie miało z założenia być dla hardcorowców przynajmniej nie dla hardcorowców z innych gier niż GW1 i od początku ciułanie gearu miało mieć na celu ubranie charka w ładniejsze ciuszki co zresztą się tyczy też legendary chodzi o skin i animację thats all ale to było wiadomo od początku, srsly tyle razy o tym pisaliśmy ale nikt jakoś tego nie zauważał/a, wiadomo było że to nie będzie gra dla ludzi dla których wyznacznikiem end game czy funu w grze jest zarabianie kolejnego +1 do siły na spodniach czy innej popierdułce i mi to pasi że mogę grać jak chcę nie muszę być o tej i tamtej H w wyznaczonym miejscu żeby zrobić kolejny zaplanowany co tygodniowy rajd.

Może to i jest gra dla casuali nie wiem, ja tutaj gram bardziej hardcrowo i nolifię niż w innych mmo to robiłem, zaraz pewnie mi się oberwie jakie to mam klapki na oczach i jaki ze mniej fanboj ale mnie to mało obchodzi i nadal śmieszy mnie to że ludzie narzekają na to że brak tutaj elementów o których było wiadomo że nie będzie długo przed premierą, nie wiem czy liczyli na to że po premierze cudownie się devsom odmieni i to dodadzą jak im ludzie na forum popłaczą.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 20:51 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Ale GW2 nie miało z założenia być dla hardcorowców przynajmniej nie dla hardcorowców z innych gier niż GW1 i od początku ciułanie gearu miało mieć na celu ubranie charka w ładniejsze ciuszki co zresztą się tyczy też legendary chodzi o skin i animację thats all ale to było wiadomo od początku, srsly tyle razy o tym pisaliśmy ale nikt jakoś tego nie zauważał/a, wiadomo było że to nie będzie gra dla ludzi dla których wyznacznikiem end game czy funu w grze jest zarabianie kolejnego +1 do siły na spodniach czy innej popierdułce i mi to pasi że mogę grać jak chcę nie muszę być o tej i tamtej H w wyznaczonym miejscu żeby zrobić kolejny zaplanowany co tygodniowy rajd.

Może to i jest gra dla casuali nie wiem, ja tutaj gram bardziej hardcrowo i nolifię niż w innych mmo to robiłem, zaraz pewnie mi się oberwie jakie to mam klapki na oczach i jaki ze mniej fanboj ale mnie to mało obchodzi i nadal śmieszy mnie to że ludzie narzekają na to że brak tutaj elementów o których było wiadomo że nie będzie długo przed premierą, nie wiem czy liczyli na to że po premierze cudownie się devsom odmieni i to dodadzą jak im ludzie na forum popłaczą.

+1
Jak narazie do devsi ida w zaparte ze swoim konceptem. I dobrze, bo mnie on odpowiada. A nawet jakby mi nie odpowiadał to miałbym szacunek, ze nie dali sie ogłupić durnym krzykaczom i whinerom forum.
edit:
Jeśli by to odemnie zależało, to ja bym z GW2 wyjebał całą vertykalną progresje. Z levelami, kupowaniem skili i roznymi kolorami itemow na czele.
Robisz postac i od tego momentu mozesz robić co chcesz, gdzie chcesz i jak chcesz.

Juz dobijem do 200h. Ostatnia gra ktora mnie na tylw wciągnłema to było GW1 (ponad 770h). Tak wiem, nie jest to za duzo ale od GW1 miewałem dłuższe przerwy ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Posty: 30
Dołączył(a): 6.04.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 22:50 
Cytuj  
GW2 pretenduje do bycia mmo ale imo pve jest tylko dodatkiem aby przyciągnąć większą rzesze ludzi skuszonych " rewolucyjnym mmo , pogromcą wowa". Nie jestem fanbojem wowa (chociaż dawno temu grałem w nią). Grałem przeszło 8 lat w Anarchy Online( jak dla mnie najlepsza gra mmo ), Tabula Rasa, Neocron, Fallen Earth. W Star Wars zacząłem 3 tyg temu i mi gra pomimo bardzo złych recenzji podoba się. GW2 jak pisałem imo nie jest złą ale do bycia mmo jej bardzo daleko. Brak open pvp to jak dla mnie porażka na maxa, po wbiciu 80 nie pozostaje nic do roboty, ostatnie 2 tygodnie spędzałem na farmieniu dwóch eventów na mapie 80 lvl polegających na biciu pająków a potem po drugiej stronie tunelu kurczaków ( z racji tego w guildii przyjęła się nazwa eventów kurczakowych.) Zero endgamu na maxymalnym lvl, Arena narzuciła nawet formy farmy do której musi się gracz dostosować albo nie dostanie karmy lub dropu. Pierwszą swoją 80 robiłem 2 tygodnie, drugą 80 cztery dni....Naprawdę przez miesiąc grania spędziłem mnóstwo czasu na wvwvw (kompletny zerg, brak balansu pomiędzy postaciami melee a range) i arenkami-które tak naprawdę poza nowy skrinami gearu nic więcej nie dają. GW jest za sterylna i zbyt umowna jak dla mnie, nie ma tak naprawdę w niej swobody (nie traktuję łażenia po mapach bez sensu ) Tak naprawdę ja nie jestem zawiedziony tą grą bo przed premierą nie interesowałem się zbytnio nią więc podszedłem do tego tytułu bez jakichkolwiek uprzedzeń. I stwierdzam że jest to jeden szybko nudzących tytułów.Ktoś napisał ze "formą zboczenia jest farmienie tych wszystkich matsów na legendarkę ,która poza wyglądem nie daje kompletnie nic" Zgadzam się w 200 % mija się z celem robienie jak dla mnie tysiąca rzeczy w tej grze , które nie służą niczemu- rozbudowywania swojej postaci " od zera do bohatera" Traktuję tą grę jako sportowe mmo, ot wejść raz na tydzień na arenki popykać i wylogować się- nic nie tracisz , nic nie zyskujesz oprócz dobrej zabawy. Jedynym plusem GW 2 jest to że jest b2p a nie abonamentówka :P.
Uprzedzając kubły pomyj na moją głowę za negatywną opinie o gw uprzedzam że nie zamierzam wdawać się w kłótnie z kimkolwiek bo to bez sensu udowadnianie wyższości jednego pixelka nad drugim. Jeśli komuś się ta gra podoba i stawia ją za wzór mmo to tylko gratulować że ten tytuł mu spasił i tyle. Pozdrawiam

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.