mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 117  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 10:35 
Cytuj  
Trudno w ogole mowic sensownie o okresie np. ostatnich 200-300 lat.
Duzo zalezalo jaka spierdolina sie komu trafila, która rządzila krajem.
Niestety w Polsce wykształciła się pojebana demokracja szlachecka, która była ciekawym tworem, ale kraj niezle rozjebala.

Ale dla nas, żyjących teraz to lata PRLu byly zdecydowanie najgorsze.
Polska bylaby zupelnie innym krajem gdyby nie wojna i PRL.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 10:55 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
@mendol
No troche dlatego, ze miedzywojnie dało nam fresh start na tle innych. Srodowisko akademickie sie wykształciło, kontakty zagraniczne (gospodarcze, nie polityczne). Przywołujesz kraje które były kiedyś potęgami, w XXw niekoniecznie. Za to całkiem poradziły sobie kraje, które w 1920 startowały mniej więcej z tego samego miejsca co my.


z wlochami nikt sie nie liczy? anglia nie ma nic do powiedzenia? niemcy nie sa potega?

z tego co rozmawialem z kumplem z czech to zyje im sie calkiem zajebiscie i nie maja wielu powodow do narzekan.
wegry? z tego co czytamy, powoli ale ida do przodu. slowacy tez jakos nie wychodza na ulice i nie robia dramy z powodu wyborow prezydenckich.

tomu: nie zgodze sie z toba. okres miedzywojenny dal nam fresh start ale pomysl jak by to wygladalo gdybysmy pareset lat wczesniej nie dali dupy i skupiali sie na liberum veto i przekupnej szlachcie.
jesli chodzi o srodowisko akademickie to wystarczy sobie porownac ranking szkol wyzszych i mozna zakonczyc dyskuje.
zagraniczne kontrakty gospodarcze tez nam nic nie daly, bo gdybysmy sie w jakikolwiek sposob liczyli na arenie miedzynarodowej to moze wojna potoczylaby sie w inny sposob.
co do ostatniego zdania masz calkowita racje, roznica polega na tym, ze te kraje nie machaja szabelka wtedy kiedy jest ona z plastiku 'made in china'.
siedza cicho i graja swoje.

highlander: nie wiadomo jakim krajem bylaby polska gdyby nie prl.
patrzac na naszych pracodawcow, politykow to nie wiem czy bylaby wielka roznica.


Ostatnio edytowano 9 maja 2015, 10:57 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 10:56 
Cytuj  
Cytuj:
z tego co rozmawialem z kumplem z czech to zyje im sie calkiem zajebiscie i nie maja wielu powodow do narzekan.



ahahahahaha hhaahahah hahaah haaaaaa

ta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 10:58 
Cytuj  
jak zwykle masz dobre argumenty do dyskusji.
aheaheahahehaehaehaehae ahhahaha hehaha haaaa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 11:03 
Cytuj  
Ale po co dyskutować z cepem, który ma takie wyobrażenie o rzeczywistości jak Montezuma o polityce.
Przecież Ciebie się czytać nie da.
Akurat znam sporo czechów i to mocno powiązanych z wysokimi sferami i tzw high-life.
Tam jest taki sam gnój jak u nas jak nie większy ale nie - kolega powiedział bo mu fajnie.
To jak torbiś mówi, że mu fajnie u nas.
Acha no i Włosi mają fajne miejsca to są w okeju.
lul

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 11:08 
Cytuj  
Mendol, mysle, ze gdyby nie wojna i prl to byloby nam zdecydowanie blizej teraz do Niemiec, a obecnie nawet nie ma jak gonic.
Wedlug mnie ogolna mentalnosc Polakow przed wojną byla lepsza niz to co sie dzialo pozniej i teraz.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 11:26 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Wedlug mnie ogolna mentalnosc Polakow przed wojną byla lepsza niz to co sie dzialo pozniej i teraz.

Mentalnie to jakaś masakra teraz jest:
https://www.youtube.com/watch?v=di_kq7E2U5A

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 11:28 
Cytuj  
mocno powiazanych chyba sznurowadlem.
ale tak, uwazam, ze jest tam fajnie, bo jakos to polacy jezdza do czech zakladac dzialalnosc gospodarcza, do czech jezdza polacy sie leczyc i w czechach wola pracowac polscy gornicy.
z kumpel pilem vodke pare lat temu i byl zadowolony, gadalem z nim ostatnio i byl zadowolony, podobnie jak jego ojciec, ktory prowadzi mala dzialalnosc i ciagle sie rozwija.

wlosi byli zartem, ale to faktycznie trudno zrozumiec w twoim przypadku.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 11:47 
Cytuj  
Ja myślę, że to wszystko przez rozbicie dzielnicowe. Mieliśmy akurat szansę stać się lokalnym mocarstwem, a zamiast tego straciliśmy najbogatsze ziemie, w tym np. Śląsk na rzecz Czech. Skutek jest taki, że kilkaset lat później Polacy jeżdżą leczyć się do Czech. No i jedzenie Czesi też mają lepsze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 12:03 
Cytuj  
czy lepsze to bym nie powiedzial.
na pewno wlosi maja zajebiste zarcie.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 12:46 
Cytuj  
@wodny
Nie byłbym zdziwiony gdybyś był lewakiem, a przynajmniej kretynem.
Pluć na Brauna, jak śmiesz chujku.

https://www.youtube.com/watch?v=-KCKATIJJHs
Wywiad Żelaznej Logiki - Grzegorz Braun


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 12:57 
Cytuj  
Sam jesteś chujkiem, szczurze.

Bawią mnie tacy ludzie jak ten Braun. Z jednej strony chce kary śmierci i dać ludziom broń a z drugiej przeszkadza mu, że ktoś lubi w pupę. Przepraszam, ale jednak wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

Wiara, rodzina, normalność - loooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 13:08 
Cytuj  
wolalbys zeby ktos cie ruchal w dupsko, niz miec mozliwosc zastrzelenia zlodzieja/bandyty, ktory napada na twoja rodzine?
gratuluje wodny.
jak juz ci wczoraj napisalem, jak dorosniesz to wroc.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 13:11 
Cytuj  
Gdzie napisałem, że mnie ruchał? Mendol, ty i twoje chore marzenia.

No to skoro tak jesteś za bronią to życzę ci by sąsiad odjebał ci ze spluwy łeb jak puścisz za głośno muzykę w sobotę po 22:00.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 13:12 
Cytuj  
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.


No to mam nowego siga. Dawno czegoś tak debilnego nie przeczytałem. :D


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 13:16 
Cytuj  
LOL ROTFL hahahhahahshahahha haha hahahahah ha haha h.... wodny.

jak ktos przejdzie testy i dostanie pozwolenie to powinien moc posiadac bron i chcialbym by sąsiad tez mial, bo wtedy tez chętniej mi pomoze niż jak będzie mial gołe ręce.

Poza tym władza mialaby troche trudniej jakby doszlo do np. rewolucji.


_________________
.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 13:32 
Cytuj  
Testy? Dobre. Testy to według mnie powinni przeprowadzać starym ludziom, którzy jeżdżą samochodami.

Sąsiad ci pomoże? Uważam, że na świecie panuje ogromna znieczulica i mało kto ma jaja by pomóc drugiemu człowiekowi, który cierpi. Sam jakieś 2 lata temu pomogłem smarkowi, którego "koledzy" z klasy katowali przed szkołą podstawową, do której sam chodziłem. Nikt poza mną nie zareagował. Widocznie ludziom nie przeszkadza widok gówniarzy rzucających w rówieśnika kamieniami, duszących go i bijących pięściami po głowie.

Obecny dyrektor zbagatelizował całe zdarzenie prosto w oczy mówiąc mi, że to nic takiego. Wątpię, że oprawców spotkała jakaś kara.

Dlatego powodzenia w liczeniu na sąsiada. No chyba, że twój sąsiada to Duke N. ;)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 13:34 
Cytuj  
Niah napisał(a):
@wodny
Nie byłbym zdziwiony gdybyś był lewakiem, a przynajmniej kretynem.
Pluć na Brauna, jak śmiesz chujku.

https://www.youtube.com/watch?v=-KCKATIJJHs
Wywiad Żelaznej Logiki - Grzegorz Braun

Tak jak nie zgadzam się z Braunem co do poglądów to bardzo podoba mi się jego umiejętność sprawnego wyltawiania się i posługiwania się językiem polskim, jasne klarowne i logiczne wypowiedzi

Jest dokładnie po przeciwnej stronie skali w stosunku do Komorowskiego

Tutaj dla przykładu Komorowski - pewnie większość juz to widziała
https://youtu.be/u821J4J9pig


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 13:37 
Cytuj  
W stanach masz New Hampshire, jedno z najbardziej liberalnych miejsc na swiecie wobec prawa do posiadania dla broni, mozna jej posiadac bardzo wiele.
Jest to rowniez jeden z najbezpieczniejszych stanow w USA.

Ale ok, jak kiedys widziales jak ktos znencal sie nad malolatem przed szkola, a inni nie reagowali, to na pewno nie powinno byc prawa dla broni... ok.


_________________
.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 maja 2015, 13:44 
Cytuj  
Polska to nie żadne New Hampshire. Wątpię, że u nas masowe posiadanie broni skończyłoby się pozytywnie.


Komorowski jest tak żaden, że bardziej się już nie da. Nie rozumiem jak ludzie mogli wybrać kogoś z tak słabą prezencją i śladową inteligencją. Wstyd.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 117  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.