mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 32  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 12:03 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a to, ze niewielki procent dba o psy to skad wziales?
bo ja jakos nie zauwazylem.
moze za duzo telewizji? :)

Mógłbym odpowiedzieć pytaniem skąd wziąłeś informacje, że większość dba? Dobrze byłoby jeszcze sprecyzować termin "dba". Opinię wyrobiłem sobie widząc w jak na wsi traktuje się psy, znając koszty leczenia, czasem widząc jak zwierzęta wyglądają (nie tylko w mieście). Badań statystycznych nie robiłem. Piszesz, że psy na wsi jedzą co popadnie i są zdrowe. Nie zgadzam się z tym, po prostu nie zawsze chory pies "wygląda na chorego".

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 12:11 
Cytuj  
ee ja napisalem, ze na wsi jedza co popadnie?
nie no chory pies zawsze wyglada zdrowo :)
nie wiem na jakiej wsi bywales, ale wspolczuje ;p

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 12:15 
Cytuj  
Mrynar na tym 1 zdjęciu ten wilk wygląda jak jelonek bambi xD

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 12:27 
Cytuj  
Tak napisałeś, chyba że źle czytam ;)
Mendol napisał(a):
nie przesadzaj neon. ludzie na wsiach karmia psy czym popadnie i sa 5x zdrowsze niz wychuchane, trzymane pod kolderka pieski miejskie.

Z wyglądam jest różnie. Mój pies wyglądał i zachowywał się normalnie, przy jakiejś okazji miał robione USG jamy brzusznej, później badania krwi i wyszło, że ma mocno podwyższone enzymy wątrobowe. Jadł dobrze, wyglądał dobrze. Gdyby zaczekać aż pojawiłyby się widoczne oznaki choroby to zostałoby a) uśpić, b) wymienić wątrobę ;). Podobnie jest z chorobami nerek, często gdy pojawią się widoczne oznaki osłabienia i choroby psa jest za późno na leczenie.
Wracając do wsi byłe ma wsi mazowieckiej i podlaskiej raczej "typowej" ;). Ludzie generalnie dbali o zwierzęta ale bardziej o krowy i świnie, psami nikt się za mocno nie przejmował.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 12:28 
Cytuj  
Mendol, zjebywaczu tematów! Idź zjebać jakiś temat gdzie indziej, jeszcze dwie strony temu fajnie się to czytało ;[


_________________
Duh, winning

***
Avatar użytkownika

Posty: 19066
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 12:30 
Cytuj  
Piszpan dawaj zdjecie psa!!!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 12:40 
Cytuj  
moze sie zapedzilem z tym, czym popadnie, przyznaje.
chociaz w sumie to tak wyglada ;p
ale tam psy sa od tego do czego powinny byc wykorzystywane. do pomagania ludziom. i traktuje sie jak zwierze a nie dziecko :)

przy jakiej okazji mial robione usg? tak rutynowo co pol roku mu robisz? czy byla jakas przyczyna?

cicho shab. raz na pol roku moge ;p

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 14:18 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
przy jakiej okazji mial robione usg? tak rutynowo co pol roku mu robisz? czy byla jakas przyczyna?

cicho shab. raz na pol roku moge ;p

Zwierz prawie od zawsze miał problemy z jedzeniem do dziś nie wiadomo dla czego. Padł nie chciał jeść, nie wiadomo czy się czymś zatruł czy jak. Ponieważ to nie była pierwsza tego typu sytuacja poza standardowym leczeniem wet w końcu zalecił USG, reszta jak pisałem. Psa traktuję jak zwierzę, ale skoro już u nas jest i stać mnie na leczenie to staram się go na bieżąco naprawiać, najwyżej czegośtam sobie nie kupię.
O poziomie dbania o psy w jakimś stopniu świadczy może też to, że np. specjalistów w weterynarii w polsce jest pewnie kilku (?) lecznica okulistyczna jest chyba jedna. Widać nie ma zapotrzebowania na bardziej specjalistyczne leczenie (i nie chodzi o okulary dla psa :p), a choroby są w znacznej części takie same jak u ludzi ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 14:24 
Cytuj  
Cytuj:
Widać nie ma zapotrzebowania na bardziej specjalistyczne leczenie

Zapotrzebowanie pewnie i jest,pieniędzy nie ma po prostu.Polska to nie Ameryka gdzie amerykańce waydają dolary na hotele/spa/sklepy z ciuchami dla psów i inne głupoty

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 15:10 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Piszpan dawaj zdjecie psa!!!


dzis wrzuce obiecuje. wczoraj byl jakis dziwny markotny spal tylko i pil nawet nie chcial jesc ale to chyba efekt byl wyrwania z rodziny. dzis rano za to normalnie jak pies biega szczeka gryzie je sra itd :) jesli chodzi o karmy to royal canion cos tam chyba ale dzis podjade moze znajde te lepsze. koles u ktorego kupowalem psa dobrze mi poradzil z karmami ze generalnie dobra karma musi byc tlusta i ciezka a te z marketow ze wlasnie gowniane. poki co roboczo nazywamy ja mika . ogolnie pies pelen energi i juz ma ciagaty do zalizywania na smierc.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 15:58 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a to, ze niewielki procent dba o psy to skad wziales?
bo ja jakos nie zauwazylem.
moze za duzo telewizji? :)


u mnie na osiedlu co roku w okresie wakacji wyrzucanych jest kilka psow (w tamtym roku 6, w tym na razie 3). przewaznie przywiazywane do drzewa, kolo ktorego ludzie spaceruja ze swoimi (taki punkt spotkan). raz zdarzylo sie, ze wrzucil ktos sasiadowi w worku przez plot, rano jak wyjezdzal do pracy to znalazl.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 17:43 
Cytuj  
duza ta wies :)
mieszkasz w wawie?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 18:29 
Cytuj  
kurde mrynar zajelo mi to troche bo najczescie to mnie za palce chcial gryzc ale masz :)

aha no i wlasnie ciagle mi sika na taki dywanik nie bije go tylko wynosze na dwor z tym bedzie ciezko cos czuje..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 19066
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 19:27 
Cytuj  
Slodki!!!!

Musisz mu narazie zrobic stale miejsce, gdzie moze sie zalatwiac. Nawet sie nie obejrzysz jak zacznie robic siku na dworze. Psy generalnie nie lubia sie zalatwiac tam gdzie mieszkaja. Moja robi siku i kupe tylko na dlugich spacerach, nigdy kolo domu.

Nie dawaj mu zadnych starych butow do zabawy, bo pies nie odroznia starych od nowych i potem bedzie traktowal kazdy but jak swoja zabawke. :) Generalnie nie zaluj kasy na zabawki, sa np. takie fajne z wkladanymi przysmakami do srodka.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 20:36 
Cytuj  
I nie bij psa bo stracę do Ciebie szacunek :/ rozłóż mu gazetę i chwal za to że zrobi na gazetę - najlepiej jakiś smakołyk. Jak się nauczy robić zawsze na gazetę to go zabieraj na dwór i rozkładaj gazetę, nawet się nie obejrzysz jak będzie robił na dworze. Tylko zawsze nagradzaj dobre zachowanie - to nie dzieciak, bezstresowe wychowanie nie odbije się na jego psychice ;)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 21:25 
Cytuj  
kupilem jakas mate do sikania ale to z gazeta faktycznie pomyslowe. zona wlasnie przezywa ze ma suchy nos. no i kurde strasznie gryzie jak capnie to zaboli. ma jakas kosc do tepienia zabkow. ogolnie super nie zalujemy a jak widze jak moj syn sie z nim gania to serce rosnie :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 19066
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 21:30 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
zona wlasnie przezywa ze ma suchy nos.


On moze tesknic przez pierwsze klika dni, w nocy nawet poplakiwac.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 22:26 
Cytuj  
[ ' ] R.I.P Panele na podłodze [ ' ]


_________________
Duh, winning

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 22:59 
Cytuj  
To labrdador jest ?Fajny maluch.
Znajomy ma jednego to straszny leń nawet za piłką nie chce mu sie latać a inny z drugiej strony na nad jezioro uwielbia jeździć.Wychodzimy z nurkowania z wody i psiak sie zrywa i do niego płynie xD

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2012, 08:22 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
To labrdador jest ?Fajny maluch.
Znajomy ma jednego to straszny leń nawet za piłką nie chce mu sie latać a inny z drugiej strony na nad jezioro uwielbia jeździć.Wychodzimy z nurkowania z wody i psiak sie zrywa i do niego płynie xD

Lablador ktorego ja widzialem pomagal drewno nosic :D


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.